Jaki sprzęt będzie nam potrzebny do gry w golfa

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-06-2012 r.

Minimum sprzętu do gry w golfa to piłeczka i kij. Jednak w rzeczywistości na polu golfowym lista akcesoriów gwarantujących komfortową grę jest znacznie dłuższa, co wynika głównie z ilości koniecznych do gry kijów.

Torba do kijów golfowych

Skoro potrzebujemy kilku kijów, musimy je w czymś nosić. Jakościowo dobra torba przełoży się na większy komfort gry. Podczas zakupu zwróćmy szczególną uwagę na to by była lekka, posiadała wiele kieszeni oraz przegródek i była w środku wyściełana miękkim materiałem. Ponadto dobra torba powinna posiadać kilka przegródek na kije, tak by nie uszkodzić ich podczas transportu.

Przeciwdeszczowy pokrowiec na torbę ochroni nasz sprzęt przed zawilgoceniem.

Kołeczki tee

Pierwsze uderzenie z punktu początkowego - czyli tee, wykonuje się ze specjalnej podstawki, nazywanej kołeczkiem tee. Specjalne podstawki, które podczas uderzenia minimalizują tarcie na styku piłki i kołka są zwane Brush-T. Dzięki temu można uderzyć dalej, zużywając mniej energii. Warto znaleźć dla nich miejsce w jednej z przegród w naszej torbie.

Pitch – fork

Wysoka kultura gry w golfa wymaga, by naprawiać wszelkie szkody jakie wyrządzimy na murawie podczas gry. Służy do tego mały widelczyk, zwany pitch-fork. W związku z powszechnie obowiązującym obowiązkiem naprawy murawy, coraz częściej te małe widelczyki są wręczane graczom jeszcze przed rozpoczęciem gry przez pracowników pola golfowego.

Headcovery

Headcovery to osłonki kijów golfowych. Chronią kosztowne główki, gdy obijają się o siebie w torbie, zwłaszcza podczas transportu. Mogą być wykonane z takich tworzyw jak: skóra, winyl lub poliester. Powinny chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przepuszczać powietrze, jednocześnie nie przemakając.

Ponadto wytrawni gracze zaopatrują się w szczoteczki do czyszczenia piłek i kijów golfowych, plastikowe kolce do butów oraz wypożyczają wózki akumulatorowe, którymi przemieszczają się od dołka do dołka. Wszystko po to, by grało się miło i przyjemnie.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28097 )
Array ( [docId] => 28097 )