Na czym polega golf ekstremalny?

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 27-06-2012 r.

Przymiotnik „ekstremalny” jest ostatnim słowem jakim można by opisać grę w klasycznego golfa. Być może na przekór przewidywalności i subtelności tej gry, powstała jego odmiana, czyli golf ekstremalny. Czym różni się on od klasycznej odmiany tego sportu?

Co to jest offgolf

Golf ekstremalny bywa nazywany również „offgolfem”. Zdaniem zwolenników jest dużo ciekawszy od sztandarowego, nudnego golfa. Amatorami tej dyscypliny są najczęściej osoby młode, które szukają nowych wyzwań i wrażeń. Najczęściej też nie chcą wydawać dużej ilości pieniędzy na sprzęt golfowy. Do gry zaleca się używanie starych kijów o małej wartości, ponieważ bardzo szybko ulegają one zniszczeniu.

Miejsce uprawiania tego sportu to nie murawa pola golfowego. Brak także standardowych dołków. Zasady są zmienne, ustalane przez samych graczy lub nie ma ich wcale. Oprócz jednej –zachowania bezpieczeństwa wobec graczy i osób postronnych.

Jak wygląda gra w offgolfa

Miejsce gry nie ma dużego znaczenia – należy jedynie dbać o zachowanie bezpieczeństwa. Można grać na łące, w opuszczonej fabryce lub na ulicy. Głównym celem jest dobra zabawa, gracze uderzają piłeczkami w określone przez nich samych cele – drzewo, kosz na śmieci, okno w starej hali itp.

Największą frajdą dla graczy nie jest wygrana punktowa, ale możliwość oddania strzału do nietypowego obiektu albo po prostu uderzenia z całej siły przed siebie.

 

Podstawowe odmiany offgolfa

Golf ekstremalny stał się na tyle popularny, że doczekał się kilku odmian. Trzy podstawowe to:

  • Crossgolf – gra na otwartej przestrzeni, takiej jak polana, hałda lub plaża. To najpopularniejsza ze wszystkich odmian;
  • Urbangolf – to gra na ulicy lub innym terenie zabudowanym;
  • Torbogolf – miejscem gry są opuszczone tereny poprzemysłowe, takie jak stare fabryki, huty, kopalnie itp.

Ta odmiana golfa jest zarezerwowana wyłącznie dla ekstremalnych graczy, dla których granicę w grze stanowi jedynie własna wyobraźnia. Należy przy tym pamiętać, by grając w offgolfa nie łamać prawa i nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo, o które bardzo łatwo.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28089 )
Array ( [docId] => 28089 )