Kiedy i jak zacząć treningi siatkówki

Kategoria: Siatkówka
Autor: Stwora Sylwia
Data: 21-06-2012 r.

Przygodę z siatkówką można rozpocząć w trzeciej, czwartej klasie szkoły podstawowej. To najlepszy okres przyswajania przez dziecko konkretnych zachowań i nawyków ruchowych. Warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach w szkole, tzw. SKS-ach lub rozejrzeć się za klubem posiadającym sekcje dla najmłodszych zawodników.

Dobry start

Jeśli dziecko jest zdecydowane podjąć treningi piłki siatkowej, warto pomyśleć o zapisaniu go do szkolnej sekcji lub poszukać profesjonalnego klubu w miejscowości, w której mieszkasz albo w najbliższej okolicy.

Przed wyborem treningów w klubie należy zorientować się w jego ofercie, czyli w jakich rozgrywkach uczestniczy, jakie zaplecze treningowe posiada, czy przewiduje obozy i wyjazdy szkoleniowe. Jeśli będzie ona dla Ciebie satysfakcjonująca, zorientuj się w terminach naboru nowych zawodników.

Profesjonalne podejście

Kiedy dziecko poważnie myśli o profesjonalnej grze w siatkówkę, dobrym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji o zapisaniu go do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zwykle są to placówki z internatem, w których łączy się treningi z nauką.

W Polsce najpopularniejszymi SMS-ami są szkoła w Sosnowcu, przeznaczona dla dziewcząt od III klasy gimnazjum do II klasy liceum oraz SMS w Spale, w którym kształcą się kadeci i juniorzy. W Łodzi działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego specjalizująca się w szkoleniu z zakresu piłki siatkowej plażowej.

Nabór do placówek odbywa się poprzez Turniej Nadziei Olimpijskich, obserwację zawodników na rozgrywkach młodzieżowych oraz obserwację osób powołanych na konsultacje.

Absolwentami Szkół Mistrzostwa Sportowego jest wielu reprezentantów Polski m.in. Katarzyna Skowrońska, Aleksandra Jagieło, Izabela Bełcik, Agata Mróz, Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz, Arkadiusz Gołaś czy Marcin Możdżonek.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28175 )
Array ( [docId] => 28175 )