Lody z owocami leśnymi i mleczkiem kokosowym

Kategoria: Desery i ciasta
Autor: Omelczuk Maria
Data: 25-06-2012 r.

Samodzielne przygotowanie domowych lodów nie jest ani trudne ani kosztowne, nie wymaga też specjalistycznego sprzętu AGD. Oczywiście, istnieją na rynku profesjonalne lodziarki albo słynny Thermomix, jednak aby zrobić lody według naszego przepisu w zupełności wystarczy duży, plastikowy pojemnik ze szczelnym zamknięciem oraz blender albo zwyczajny robot kuchenny.

Jedynym, w co koniecznie powinieneś się uzbroić jest cierpliwość – lody trzeba kilkakrotnie wyjmować z zamrażarki i powtórnie miksować, aby „wprowadzić” do nich pęcherzyki powietrza i aby nie wytworzyły się kryształki lodu. Aby przyśpieszyć cały proces, radzimy użyć mrożonej mieszanki zamiast świeżych owoców leśnych.

Jogurt i mleczko kokosowe też z reguły przechowujemy w lodówce, dlatego czas od rozpoczęcia miksowania do momentu, w którym będziemy mogli cieszyć się pysznym smakiem lodów sprowadza się zazwyczaj do 2 godzin. Dużo/mało – oceńcie sami! W każdym razie smak mrożonego deseru na pewno jest tego wart!

Składniki

500 g jogurtu naturalnego
opakowanie (około 300 g) mrożonych owoców leśnych: jagód, malin, poziomek, truskawek, porzeczek, jeżyn, etc.
100 ml mleczka kokosowego
100 g cukru (najlepiej drobnoziarnistego)

Wykonanie

Wyjmij opakowanie mrożonych owoców z zamrażarki i pozwól im trochę rozmarznąć w zlewozmywaku. Następnie przełóż je do robota kuchennego albo zmiksuj blenderem w głębokiej misce (rób to delikatnie, gdyż niektóre owoce mogą być jeszcze bardzo twarde!). Gdy mikstura będzie już miała dosyć jednorodną konsystencję, dodaj zimny jogurt, mleczko kokosowe oraz cukier. Za pomocą blendera ponownie wszystko wymieszaj (masa powinna mieć gęstość lepkiego kremu).

Przełóż ją do dużego pojemnika i szczelnie go zamknij. Włóż lody do zamrażalnika i co pół godziny wyjmuj je, aby ponownie zmiksować. Po mniej więcej 2 godzinach deser jest już gotowy.

Możesz podawać go z kruchymi ciasteczkami i polanego roztopioną gorzką czekoladą. Pycha!

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28284 )
Array ( [docId] => 28284 )