Co można jeść na diecie Andersona

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 12-07-2012 r.

Zakaz łączenia w jednym posiłku białka i węglowodanów. To główna zasada diety stworzonej przez Henry’ego L. N. Andersona. Podstawowymi produktami w tej diecie są warzywa, owoce oraz orzechy, choć nie brak również niewielkich ilości ryb, serów oraz mięsa.

Podstawy diety Andersona

Na podstawie licznych obserwacji Henry L.N. Anderson, amerykański dietetyk i wykładowca uniwersytetu w Los Angeles, zauważył, że do trawienia białek oraz węglowodanów potrzebne są całkowicie różne enzymy, stąd łączenie tych składników pokarmowych sprzyja gromadzeniu się toksyn w organizmie, a w konsekwencji do spowolnienia metabolizmu i odkładanie się tłuszczu.

Menu jego diety stanowią głównie warzywa, owoce oraz orzechy. W niewielkich ilościach dozwolone jest mięso, ryby oraz sery. Zakazane jest łączenie w jednym posiłku węglowodanów oraz białek.

Ważna jest pora zjadania określonych grup produktów. Nie ma jednak ściśle określonych godzin spożywania posiłków, a jedynie ramy czasowe, w których należy zjadać dane artykuły.

Kiedy i co jeść będąc na diecie Andersona

Od momentu wstania do godziny 12.00 Twój jadłospis może składać się wyłącznie z owoców, np. jabłko, winogrona lub banan i świeżo wyciśniętych soków owocowych, np. z pomarańczy. Owoce i soki owocowe należy spożywać wyłącznie na czczo.

Pomiędzy godziną 12.00 a 16.00 możesz pić soki warzywne. Pół godziny po wypiciu soku możesz zjeść sałatkę warzywną, zielone warzywa lub orzechy.

Od godz. 16.00 do 20.00 masz wolną rękę odnośnie potraw. Musisz jednak pamiętać o niełączeniu białek z węglowodanami i jedzeniu wyłącznie w momencie, kiedy czujesz głód.

Przejście na dietę Andersona może zaowocować kilogramowym spadkiem wagi w ciągu tygodnia. Ten sposób żywienia sprawdza się przy niewielkiej nadwadze. To dobre rozwiązanie dla osób pracujących, które największy posiłek zjadają po południu lub wieczorem.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28355 )
Array ( [docId] => 28355 )