Dieta 5 czynników

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 24-04-2012 r.

Stosując dietę 5 czynników schudła niejedna gwiazda z Hollywood. Kluczowe znaczenie w metodzie odchudzania opracowanej przez Harley’a Pasternaka ma cyfra „5”, która odnośni się do liczby zjadanych posiłków w ciągu dnia, ilości składników, z których komponowane są posiłki oraz czasu, który należy poświęcić na przygotowanie posiłków.

Dieta stworzona przez amerykańskiego instruktora fitness opiera się na 5 posiłkach zjadanych w ciągu dnia. Liczba ta ma przyśpieszyć procesy metaboliczne, a także ustrzec przed napadami głodu. Każdy posiłek przygotowywany jest na bazie 5 składników odżywczych, do których zaliczany jest błonnik, węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, dobre tłuszcze, chude białko oraz napoje bez dodatku cukru.

Kolejna „5” określa czas, który jest potrzebny do zrobienia potrawy, który zwykle nie przekracza 5 minut.

Dieta Harley’a Pasternaka trwa 5 tygodni, a w każdym tygodniu jeden dzień możesz pozwolić sobie na łakomstwo, co daje w przeciągu całego okresu trwania programu 5 dni bez wyrzeczeń. Takie odstępstwo ma ułatwić przebrnięcie przez całą dietę.

Dzienny bilans kaloryczny w diecie 5 czynników wynosi 1400 kcal. Nieodzownym elementem programu Pasternaka jest aktywność fizyczna. Twórca zaleca krótsze, ale częstsze treningi i niekoniecznie muszą to być zajęcia na siłowni czy w klubie fitness. Zaleca on 25-minutowe ćwiczenia ogólnorozwojowe, na które należy poświęcać 5 dni w tygodniu. Połączenie diety z wysiłkiem fizycznym może zaowocować utratą nawet 7 kg po zakończeniu całego cyklu programu.

Pamiętaj, aby pomijać żadnych posiłków. Ważne jest także ich komponowanie. Na śniadanie powinieneś zjadać przede wszystkim produkty węglowodanowe oraz bogate w witaminy. Obiad powinien składać się z białka, węglowodanów oraz warzyw, a kolacja z warzyw i białka.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29594 )
Array ( [docId] => 29594 )

Array ( [docId] => 29594 )