Dieta dla figury typu gruszka

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 15-04-2012 r.

Dodatkowe kilogramy najszybciej pojawiają się u Ciebie w biodrach i udach podczas, gdy górne partie ciała niemal nie tyją? To tendencja charakterystyczna dla figury typu gruszka. Ograniczając spożycie tłuszczów, a wzbogacając dietę o warzywa i owoce oraz wspomagając się regularną aktywnością fizyczną możesz osiągnąć szczupłą sylwetkę.

Figura typu gruszka

Kobiety posiadające figurę typu gruszka odznaczają się szerokimi, wyraźnie zaokrąglonymi biodrami i pełnymi udami. Ze względu na to, że właśnie dolne partie ciała są najbardziej narażone na odkładanie się tkanki tłuszczowej, zwykle występuje na nich cellulit. Natomiast panie o tym rodzaju sylwetki mogą poszczycić się są wąskim barkami i talią, płaskim brzuchem i szczupłą górną częścią pleców. Ich zaletą są również długie i smukłe ręce. Kobiety gruszki mają również małe piersi.

Dieta

Z figurą gruszki wybieraj przede wszystkim produkty zawierające duże ilości błonnika pokarmowego, który obniża poziom wchłaniania tłuszczu w czasie trawienia zjadanych potraw. W ten sposób zmniejszysz tendencję komórek tłuszczowych do gromadzenia się na biodrach i udach. Wskazane jest zastąpienie produktów z dużą zawartością tłuszczu na rzecz artykułów niskotłuszczowych, np. zamiast śmietany i majonezu używaj jogurtu naturalnego, pełnotłusty twaróg zamień na chudy, a zamiast sera topionego wybierz serek wiejski. Ogranicz także w swoim menu mięso, a wprowadź ryby i owoce morza.

 

Twoje posiłki powinny być bogate w węglowodany złożone, przykładowo ziarna zbóż, produkty nieprzetworzone np. razowe pieczywo, makaron lub ciemny ryż, drób, rośliny strączkowe oraz owoce. Twoimi sprzymierzeńcami są przede wszystkim surowe lub gotowane na parze warzywa. Często sięgaj po pomidora, ogórka, sałatę, rzodkiewkę, a także paprykę.

Zrezygnuj z soli, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie, szczególnie w dolnych partiach ciała, co sprawia, że optycznie wyglądają one na jeszcze większe niż są w rzeczywistości. Ponadto sprzyja ona tworzeniu się cellulitu. Potrawy doprawiaj świeżymi ziołami oraz czosnkiem. Wystrzegaj się picia alkoholu oraz kawy. Pij dużo wody i herbaty zielonej oraz czerwonej.

Modelowanie i wyszczuplanie przy figurze typu gruszka jest trudnym i czasochłonnym zadaniem, ponieważ pierwsze efekty diety i ćwiczeń widać w górnych partiach ciała. To może zniechęcać do kontynowania procesu zmiany wyglądu, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość i działać konsekwentnie.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29546 )
Array ( [docId] => 29546 )

Array ( [docId] => 29546 )