Dieta orientalna

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-04-2012 r.

Harmonia w życiu zaczyna się od równowagi na talerzu. To podstawowa zasada stanowiąca podłoże diety orientalnej, w której dominuje ryż, warzywa oraz produkty sojowe. Jak zastosować dietę orientalną w codziennym żywieniu i na czym ona polega?

Podstawowe założenia diety orientalnej

Twórcy diety orientalnej połączyli filozofię wzajemnego uzupełniania się pierwiastka żeńskiego Yin i męskiego Yang z założeniami diety niełączenia dr Haya. Tu nie trzeba liczyć kalorii czy uważać na wagę spożywanych posiłków. Tajemnicą jest zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy rodzajami produktów oraz jak najdłuższe przeżuwanie każdego kęsa.

Ta dieta bazuje na makaronie sojowym i tofu sojowym, oleju sezamowym, sosie rybnym i sojowym, orientalnych przyprawach, grzybach oraz wszelakich rodzajach kiełków. Będąc na diecie orientalnej wręcz wskazane jest, abyś wypijał lampkę czerwonego wina w ciągu dnia.

Podział produktów w diecie orientalnej

W diecie orientalnej zabronione jest łączenie produktów białkowych z węglowodanowymi. Artykuły z tych dwóch grup można jedynie zjadać wraz z produktami neutralnymi. W grupie białkowej znajdują się jajka, soja, ryby, chude mięso, drób, nabiał o niskiej zawartości tłuszczu oraz owoce morza. Grupa węglowodanowa składa się z owoców świeżych i suszonych, ryżu, makaronu, pieczywa.

Neutralnymi artykułami są warzywa, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, zioła i przyprawy, grzyby, pełno mleczne produkty, kiełki oraz orzechy. Białko powinny przeważać przy obiedzie, natomiast węglowodany wieczorną porą. Dziennie powinnaś zjadać 5 posiłków i wypijać przynajmniej 1,5 l wody niegazowanej. Nie zapominaj również o zielonej i czerwonej herbacie.

 

Dieta z Dalekiego Wschodu pozwala nie tylko pozbyć się nawet 3 kg w ciągu zaledwie 7 dni, ale wzmacnia organizm, zmniejsza jego podatność na przeziębienia i infekcje, podnosi witalność oraz dodaje energii. Poza tym stosując orientalny program żywienia w łatwy sposób możesz pozbyć się bólów głowy oraz poprawić swoje samopoczucie.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29568 )
Array ( [docId] => 29568 )