Dla kogo odpowiednia jest dieta hiszpańska

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 19-07-2012 r.

Z powodu natłoku obowiązków związanych z pracą, prowadzeniem domu lub nauką nie masz czasu na przygotowanie posiłków? A może należysz do osób, które nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni, ale chciałyby zjeść coś innego niż jajecznicę? Powinieneś wypróbować dietę hiszpańska.

Podstawowe założenia diety hiszpańskiej

Jeśli chcesz wypróbować dietę hiszpańską, będziesz musiał liczyć się z tym, że dzienny bilans zjadanych kalorii nie będzie mógł przekroczyć 1300 kcal. Ponadto wartość kaloryczna produktów przez Ciebie zjadanych nie może przekraczać 160 kcal oraz zawierać więcej niż 10 g tłuszczu na 100 g artykułu.

Podstawą diety są warzywa i owoce. Dobrą wiadomością jest fakt, że posiłki możesz przygotowywać z mrożonek, a niektóre dania zawierają takie półprodukty jak: lazanie, ravioli lub tuńczyka z puszki.

Dla kogo jest dieta hiszpańska

Niewątpliwym atutem diety hiszpańskiej jest to, że przygotowanie potraw w niej proponowanych nie zajmuje więcej niż kwadrans. Jeśli należysz do osób zapracowanych, biegających z jednych zajęć na drugie lub tych, które starają się ograniczyć do minimum czas potrzebny na przygotowanie posiłków, to ten plan żywienia jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Dieta przypadnie Ci także do gustu, jeśli jesteś amatorem owoców i warzyw. Ponadto, gdy nie wyobrażasz sobie dnia bez czekolady lub drożdżówki, a jednocześnie masz do zrzucenia kilka nadprogramowych kilogramów, to również powinieneś wypróbować dietę hiszpańską. Dlaczego? Ponieważ grzeszki w postaci kilku kostek czekolady, małej bułki słodkiej czy miseczki kisielu są wkalkulowane w menu.

 

Stosując ten plan żywieniowy, bez zmagania się z uczuciem głodu, towarzyszącym większości diet, możesz pozbyć się od 3 do 6 kg w ciągu dwóch tygodni.

Wady diety hiszpańskiej? Tak szybkie chudniecie może zaowocować efektem jo jo, jeśli po zakończeniu diety wrócisz do starych nawyków żywieniowych.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28364 )
Array ( [docId] => 28364 )