Jak komponować posiłki na diecie z parowara

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-04-2012 r.

Chciałabyś zmienić swój styl życia na zdrowszy? Warto, abyś zainwestowała w parowar. Dzięki parowarowi z Twojej codziennej diety praktycznie zniknie tłuszcz, a spożywane posiłki będą smaczne, świeże i pełne cennych składników odżywczych.

Zalety parowaru

W parowarze przyrządzisz nie tylko warzywa. Doskonale nadaje się również do gotowania mięsa, ryb oraz owoców morza, a dzięki specjalnym nakładkom także jajek, ryżu, makaronu, kaszy, pierogów czy nawet klusek.

Największą korzyścią gotowania w tym urządzeniu jest możliwość przygotowywania potraw bez użycia margaryny, oleju czy innych tłuszczów. Dzięki temu kaloryczność potraw znacznie się obniża. Posiłki przygotowane na parze są lekkostrawne, świeże i smaczne, a poszczególne składniki nie tracą naturalnego koloru, konsystencji, zapachu, smaku, a przede wszystkim składników mineralnych i witamin.

Potrawy z parowaru

W diecie głównym założeniem jest gotowanie jak największej ilości posiłków w parowarze. Przede wszystkim dotyczy to obiadu oraz kolacji. W urządzeniu powinny być przygotowywane wszystkie składniki danej potrawy.

Gotując na parze możesz całkowicie zrezygnować z soli, na rzecz ziół i przypraw korzennych, a także tłuszczów. Zalecane jest jednak doprawienie dania np. oliwą z oliwek lub olejem lnianym, gdyż dostarczają one niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza z rodziny omega-3, które mają prozdrowotny wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Pamiętaj, aby wybierać głównie warzywa, owoce, chudy nabiał, pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż oraz makaron, kasze, chude mięso (kurczak i indyk) i ryby morskie (tuńczyk, łosoś, dorsz, sola). Unikaj jedzenia słodyczy oraz cukru.

Dietę z parowara możesz stosować przez taki okres czasu, jaki chcesz. Znaczne ograniczenie kaloryczności spożywanych posiłków pozwoli Ci stopniowo i bezpiecznie walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a przy tym uniknąć efektu jo-jo.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29558 )
Array ( [docId] => 29558 )