Jak skomponować dietę oczyszczającą

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 20-06-2012 r.

Nieprawidłowy sposób odżywiania się negatywnie wpływa na naszą cerę, samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie. Warto od czasu do czasu oczyścić organizm z nadmiaru toksyn. Można to uczynić stosując dietę oczyszczającą.

Podstawowe założenia diety oczyszczającej

Jak sama nazwa wskazuje dieta oczyszczająca ma na celu usunięcie z naszego organizmu niepotrzebnych związków szkodliwych dla naszego zdrowia. Nie jest to forma odchudzania, choć czasem powoduje spadek wagi w postaci 1 kg tygodniowo. Długość tego typu diet może trwać dzień, trzy dni lub tydzień.

Stosując dietę oczyszczającą należy zrezygnować z potraw smażonych, tłustych, mięsa czerwonego, alkoholu, słodyczy, kawy i mocnej herbaty, napojów gazowanych, cukru, soli oraz przekąsek i potraw zawierających puste kalorie, np. fast foody. W tym czasie powinieneś również ograniczyć palenie papierosów.

Twoje codzienne menu powinno składać się z chudego nabiału, mlecznych napoi fermentowanych, ryb morskich, drobiu oraz warzyw i owoców. Powinieneś pić jak najwięcej wody niegazowanej. Dopuszczalne są także herbaty zielona, owocowa, ziołowa oraz świeżo wyciskane soki.

Produkty spożywcze ważne w diecie przeczyszczającej

Decydując się na dietę oczyszczającą zwróć uwagę, aby codzienne posiłki były lekkostrawne i bogate w błonnik, który nie tylko zmniejszy uczucie głodu, ale również pomoże uregulować przemianę materii. W oczyszczaniu pomocny będzie sok z cytrusów, który pomoże regulować trawienie i usunie szkodliwe produkty przemiany materii.

Dobrze jest również pamiętać o natce pietruszki bogatej w witaminę C oraz chlorofil, wspomagający oczyszczanie organizmu z toksyn i burakach posiadających dużą ilość błonnika. Sprzymierzeńcem w diecie będą również jabłka zawierające przeciwutleniacze.

Jeśli chcesz przedłużyć oczyszczanie organizmu powyżej siedmiu dni powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28336 )
Array ( [docId] => 28336 )