Jakie są założenia diety Charlesa Clarka

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 05-07-2012 r.

Dieta Charlesa Clarka nazywana jest również dietą proteinową, przez co może być mylona z metodą żywienia opracowaną przez Pierre’a Dukana. Według założeń tej diety jedząc produkty wysokobiałkowe, nie tylko chudniesz, ale również jesz smacznie i zdrowo.

Podstawowe założenia diety Charlesa Clarka

Autorem diety jest Charles Clark, dietetyk, specjalista w zakresie diabetologii i leczenia jaskry. Swoje spostrzeżenia zawarł w książce „Bezpieczna dieta wysokobiałkowa”, której współautorką jest żona Clarka, Maureen Clark.

Głównymi odbiorcami publikacji są osoby, które lubią dobrze i smacznie zjeść, a jednocześnie chcą w krótkim czasie pozbyć się dodatkowych kilogramów. Ich zdaniem nie trzeba przygotowywać wymyślnych posiłków czy liczyć kalorii, aby zrzucić zbędne kilogramy. Wystarczy stosować się do zasad diety wysokobiałkowej i cieszyć się smukłą sylwetką.

Dieta składa się z dwóch faz – utraty wagi oraz jej utrzymania.

Menu w diecie Charlesa Clarka

W pierwszej fazie ograniczasz spożycie produktów zawierających węglowodany oczyszczone i cukry, czyli: białą mąkę, makaron, ryż, pieczywo, ciastka, cukier i produktów, które je zawierają, do 40-60 g dziennie.

Za to produkty białkowe - mięso, drób, ryby, owoce morza i jaja - możesz jeść bez ograniczeń. W menu możesz uwzględnić także sery i twarogi, śmietanę, masło, oliwę oraz warzywa, nie zawierające skrobi. Na Twoim talerzu może znaleźć się przykładowo jajecznica usmażona z szynką, gulasz wołowy z warzywami, pasta z wędzonej makreli.

W drugiej fazie jesz produkty z pierwszego etapu z dodatkiem 60-80 g węglowodanów dziennie.

Stosując dietę Charlesa Clarka, zmniejszysz chęć na słodycze, nie będziesz miał napadów głodu, a dodatkowo obniżysz ryzyko pojawienia się chorób serca i cukrzycy.

Przed jej rozpoczęciem skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do jej przeprowadzenia.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28351 )
Array ( [docId] => 28351 )