Na czym polega dieta indiańska

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 19-04-2012 r.

W codziennym pośpiechu nie zawsze mamy czas na regularne i zdrowe posiłki. Często sięgamy po gotowe dania, stołujemy się na mieście lub wybieramy opcję fast food. Sprzyja to gromadzeniu się w organizmie toksyn i substancji szkodliwych. Można temu zaradzić poprzez dietę indiańską.

Założenia diety indiańskiej

Głównym celem stosowania diety indiańskiej jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn i substancji szkodliwych. Dopiero w drugiej kolejności postrzegana jest jako sposób na utratę zbędnych kilogramów. Należy do diet restrykcyjnych, ponieważ nie zapewnia ona wszystkich niezbędnych dorosłemu organizmowi składników odżywczych, a ponadto podczas jej stosowania dostarczmy organizmowi małe ilości kalorii. Trwa ona 4 dni, podczas których wolno jeść jedynie warzywa i owoce oraz pić herbatki ziołowe. Nie należy przedłużać diety. Po jej zakończeniu stopniowo zwiększa się dzienny bilans o lekkie i mało kaloryczne posiłki.

Co można jeść w diecie indiańskiej

Pierwszego dnia diety możesz jeść jedynie owoce i pić świeżo wyciskane soki owocowe. Wybieraj przede wszystkim jabłka, melony, gruszki, wiśnie, jagody oraz brzoskwinie.

W drugim dniu diety wolno Ci pić jedynie herbatki ziołowe – z mięty, rumianku, bratka i pokrzywy. Nie powinieneś ich słodzić, ewentualnie możesz dodać łyżeczkę miodu.

Trzeciego dnia na Twoim talerzu mogą znaleźć się wyłącznie warzywa, zarówno surowe, jak i gotowane na parze lub w formie zupy.

Ostatniego dnia kuracji oczyszczającej powinieneś pić buliony przygotowane ze świeżych warzyw. Najlepszym wyborem będzie kalafior, kapusta oraz pietruszka. Możesz doprawić je do smaku szczyptą soli.

 

Dieta indiańska choć nie od Indian

Nazwa diety sugeruje, że jej twórcami są Indianie. Jednak przyglądając się ich sposobowi żywienia, związanemu głównie z koczowniczym trybem życia, trudno doszukać się jakichkolwiek zależności. W diecie Indian dominowała kukurydza i uzyskiwana z niej mąka. Nie brakowało również fasoli, dyni oraz mięsa z upolowanych zwierząt.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29572 )
Array ( [docId] => 29572 )