Suplement diety o nazwie HCA

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 04-05-2012 r.

Jedną z najczęstszych przyczyn przerwania diety odchudzającej jest brak umiejętności radzenia sobie z nadmiernym łaknieniem. Jeśli masz do zrzucenia zbędne kilogramy, a nie potrafisz opanować napadów apetytu, warto wspomóc się suplementem diety o nazwie HCA.

Suplement diety HCA, czyli co

Za skrótem HCA kryje się kwas hydroksycytrynowy, który pozyskiwany jest głównie z ekstraktu owoców drzewa nazywanego garcinią kambodżańską (Garcinia Cambogia), które rośnie w południowo-wschodniej Azji, Australii, Afryce oraz Polinezji. Roślina ta zawiera około 0,67 mg kwasu hydroksycytrynowego w 1 miligramie wyciągu.

Podczas badań prowadzonych nad właściwościami garcinii kambodżańskiej okazało się, że jedzenie przed posiłkiem kilograma jej owoców może przyczynić się do utraty nawet 450 g nagromadzonego pod skórą tłuszczu w ciągu jednego dnia. Stąd HCA jest substancją, która pomaga stracić na wadze, jak i utrzymać prawidłową masę ciała.

Działanie HCA

Podstawowym zadaniem kwasu hydroksycytrynowego jest aktywny udział w przemianach metabolicznych węglowodanów, białek oraz tłuszczy. Uniemożliwia lipogenezę, czyli zamianę dwóch pierwszych składników odżywczych na tłuszcz m.in. poprzez magazynowanie nadwyżki cukrów i białek w mięśniach oraz wątrobie w formie glikogenu, który przesyła do mózgu informacje o tym, że organizm jest syty. W ten sposób HCA zmniejsza łaknienie i przyczynia się do spadku masy ciała.

Kwas hydroksycytrynowy wspomaga również utrzymanie prawidłowego stężenia trójglicerydów, obniżenie poziomu LDL, czyli „złego cholesterolu”, a podwyższenie HDL, zwanego „dobrym cholesterolem”. Ma także zastosowanie jako przyprawa np. do zupy wietnamskiej oraz może być wykorzystywany jako pigment.

 

Pamiętaj, że skuteczne odchudzanie z HCA jest możliwe jedynie z równoczesnym, regularnym wysiłkiem fizycznym oraz racjonalną i urozmaiconą dietą. Staraj się poświęcić przynajmniej 30 minut 3 razy w tygodniu na ćwiczenia.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29609 )
Array ( [docId] => 29609 )

Array ( [docId] => 29609 )