W jaki sposób stosować koktajle odchudzające

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 10-05-2012 r.

Coraz więcej kobiet zmagających się z nadwagą decyduje się na kurację odchudzającą, której podstawowym składnikiem są gotowe koktajle. Wystarczy zalać je wodą lub mlekiem, aby otrzymać pożywny posiłek. Jednak należy pamiętać o kilku zasadach obowiązujących przy stosowaniu koktajli odchudzających.

Zalety gotowych koktajli odchudzających

Koktajle odchudzające zawdzięczają swoją popularność kilku zasadniczym korzyściom. Po pierwsze są produktami niskokalorycznymi i praktycznie nie zawierają tłuszczu. Jedna porcja z dodatkiem wody dostarcza średnio około 150 kcal, natomiast w wersji z chudym mlekiem nie więcej niż 250 kcal. Konkretnie podana zawartość kalorii pozwala uniknąć ich skrupulatnego liczenia.

Kolejną zaletą jest brak skomplikowanych i pracochłonnych przepisów poprzedzone robieniem szczegółowych list zakupów i poszukiwaniem potrzebnych produktów. Koktajle przygotowuje się szybko i w łatwy sposób, dzięki czemu nawet najbardziej zapracowane osoby mogą je stosować.

Ponadto tego rodzaju napoje oprócz witamin, błonnika i minerałów wzbogacane są składnikami przyspieszającymi przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej i skutecznie likwidującymi uczucie głodu. Dokonując zakupu tych koktajlu należy zwrócić uwagę czy zawiera on te składniki.

Stosowanie koktajlu odchudzającego

Kupując preparat wybierz smak, który najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj o tym, aby sprawdzić, czy oprócz błonnika, wartościowego białka, witamin i minerałów zawiera on składniki wspomagające odchudzanie np. L-karnitynę, chrom, HCA.

 

Aby odchudzanie z gotowymi koktajlami było skuteczne przede wszystkim musisz dokładnie zapoznać się z informacją od producenta preparatu i bezwzględnie stosować się do jego zaleceń. Wskazane jest również obniżenie ilości kalorii dostarczanych w ciągu dnia.

Koktajli nie pije się dodatkowo, jako przekąskę, ale stanowi on zastępstwo jednego z głównych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja). Zwykle w dietach opartych na tym napoju, 2 razy w ciągu dnia pijesz koktajl, a jeden posiłek pozostawiasz tradycyjny. Z tym, że powinien on być niskokaloryczny i zawierać jak najmniej tłuszczu oraz cukrów prostych. Koktajl możesz zalać zimną (wcześniej przegotowaną) lub ciepłą wodą lub mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu (0,5-2 procent).

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29619 )
Array ( [docId] => 29619 )