Założenia diety Allevo

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-04-2012 r.

Dieta oparta na gotowych produktach to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią i nie chcą tracić czasu na przygotowywanie wymyślnych i dietetycznych posiłków. Stosując dietę Allevo ograniczysz czas spędzony w kuchni do minimum i pozbędziesz się niechcianych kilogramów.

Produkty Allevo

Podstawę diety Allevo stanowi 10 gotowych produktów. Należą do nich dwa rodzaje zup w proszku – brokułowo-bazyliowa z kuskusem oraz ziemniaczano-porowa, shake o smaku czekoladowym, koktajl owocowy o smaku truskawkowo-jagodowym i cztery rodzaje batonów – czekoladowy, z żurawiną, z jagodami oraz o smaku toffee.

Wszystkie artykuły to niskokaloryczne pokarmy, które dostarczają niezbędne składniki odżywcze i są w stanie zastąpić pełnowartościowy posiłek. Ponadto, dzięki zawartości błonnika pokarmowego, który wchłania wodę, wspomagają właściwą pracę jelit i wpływają korzystnie na funkcjonowanie żołądka. Posiadają również niski indeks glikemiczny, co oznacza, że po ich zjedzeniu poziom cukru we krwi wzrasta wolniej, a przez to masz energię na dłuższy wysiłek fizyczny lub psychiczny.

Założenia diety Allevo

Dieta Allevo składa się z trzech faz. Pierwsza tzw. startowa trwa maksymalnie 14 dni w ciągu, których wszystkie posiłki zastępujesz gotowymi daniami. Kobiety mogą dziennie zjeść pięć torebek produktów Allevo, a mężczyźni sześć. Maksymalny bilans kaloryczny w ciągu dnia wynosi 580 kcal w przypadku pań, a 780 kcal u panów. W ciągu dnia musisz wypijać przynajmniej 2 litry wody niegazowanej.

Faza druga tzw. utraty wagi opiera się na naprzemiennym spożywaniu dietetycznych posiłków o małej objętości z produktami Allevo. W ciągu dnia możesz zjeść 5 posiłków. Etap ten trwa do momentu osiągnięcia przez Ciebie upragnionej wagi. W ciągu tygodnia tracisz przeciętnie 0,5 kg. Staraj się jeść duże ilości warzyw, zwłaszcza pomidorów, ogórków, dyni oraz kabaczka.

 

Ostatnia faza tzw. stabilizacji polega na utrzymaniu osiągniętej wagi. W tym celu jeden dzień w tygodniu jesz jedynie posiłki złożone z produktów Allevo. Zarówno w drugiej, jak i trzeciej fazie diety zalecana jest aktywność fizyczna.

Odchudzając się z dietą Allevo możesz liczyć na wsparcie i rady, których udzieli Ci specjalna aplikacja Trener Kontroli Wagi Allevo.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29561 )
Array ( [docId] => 29561 )