Założenia diety Colette Lefort

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 17-05-2012 r.

Diety odchudzające zwykle wiążą się ze znacznym ograniczeniem ilości jedzenia przez co po ich zakończeniu powrót do nawyków sprzed diety powoduje efekt jo-jo. Dieta Colette Lefort pozwala chudnąć powoli, ale skutecznie.

Podstawowe zasady diety Colette Lefort

Zdaniem francuskiej dietetyczki Colette Lefort nie trzeba ograniczać ilości zjadanych posiłków, jednak, jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów powinieneś wystrzegać się jedzenia do syta, a tym bardziej przejadania. Autorka diety zaleca, aby białka oraz węglowodany były łączone jedynie z warzywami oraz owocami. Nie jest jednak wskazane jedzenie owoców zawierających duże ilości kalorii np. bananów.

Takie połączenia produktów ma pobudzać hormony sprzyjające zarówno osiągnięciu, jak i utrzymaniu szczupłej sylwetki. Podczas przygotowywania danej potrawy nie możesz równocześnie używać oleju oraz margaryny ani smalcu oraz masła. Unikaj również smażenia na smalcu oraz zabielania zup czy sosów śmietaną. W czasie posiłku możesz pić jedynie herbatę lub kawę, ale nie może być ona słodzona. Pomiędzy posiłkami pij wodę niegazowaną.

Stosując dietę Colette Lefort nie możesz spożywać sosów innych niż vinegret, musisz całkowicie wyeliminować alkohol oraz słodycze. W ciągu dnia zjadasz 3 główne posiłki. Jeśli potrzebujesz energii możesz zjeść twarożek.

Przykładowe menu w diecie Colette Lefort

W tej diecie masz możliwość własnego tworzenia jadłospisu, musisz jedynie pamiętać o podstawowych założeniach diety Colette Lefort. Przykładowo na śniadanie możesz zjeść sałatkę z dowolnych owoców z dodatkiem odtłuszczonego jogurtu naturalnego, do tego gorzka herbata lub kawa. Obiad może składać się z grillowanej ryby i warzyw ugotowanych na parze np. brokuł, marchewki i zielonego groszku. Kolację może stanowić połączenie brązowego ryżu, warzyw na parze i filetu z kurczaka.

Zaletą diety Colette Lefort jest to, że chudnie się stopniowo bez głodzenia się, dzięki czemu można uniknąć efekty jo-jo. To dobra propozycja dla osób o słabej woli, które chcą zrzucić kilka kilogramów.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29639 )
Array ( [docId] => 29639 )

Array ( [docId] => 29639 )