Jak pielęgnować malwy

Kategoria: Kwiaty
Autor: Welc Wioleta
Data: 12-06-2012 r.

Każdemu z nas malwy kojarzą się z dzieciństwem, wiejską chatą, spokojem, wakacjami. Malwy to malownicze rośliny o wysokich łodygach na których osadzone są piękne kwiaty, dorastają do 2-3 m wysokości. Malwy są łatwe w uprawie.

Malwy pochodzą z Chin, są jednoroczne lub wieloletnie.

Dla malwy znajdź w swoim ogrodzie stanowisko słoneczne, ale najlepiej osłonięte od wiatru (są dość wysokie i wiatr mógłby je połamać).

Glebę musisz zapewnić żyzną, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną. Malwa potrafi się przystosować do każdych warunków atmosferycznych, wytrzymuje nawet rzadkie podlewanie. Malwa raczej nie lubi wilgoci, jednak w upalne dni należy podlewać ją regularnie.

Malwy wyglądają atrakcyjnie ze względu na to, że już tuż nad ziemią mają zielone duże liście, nad nimi na wysokiej łodydze pojawiają się przepiękne kwiaty, w różnorodnych barwach bieli, różu, czerwieni a nawet czerni. Kwiaty są sporej wielkości, pojedyncze lub pełne. Najpiękniejsze kwiaty pojawiają się w drugim roku kwitnienia. Malwy kwitną od lipca do września. Kwitnienie można przedłużyć usuwając przekwitłe kwiaty.

Malwy wysiewa się z nasion, pod koniec maja, do niewielkiej skrzynki. Gdy siewki podrosną wysadza się je na miejsca stałe w odległościach 30-50 cm. Nasiona są zdolne do kiełkowania przez 4 lata.

Malwa jest wytrwała i nie trzeba jej specjalnie chronić przed zimą, gdyż spokojnie zimuje w ziemi.

 

Malwy możesz posadzić przy ścianie budynku, przy ogrodzeniu, płocie, murze. Możesz z nich zrobić ścianę kwiatów, która posłuży jako tło do wyeksponowania innych roślin.

Kwiaty malwy mają właściwości lecznicze.

Welc Wioleta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28725 )
Array ( [docId] => 28725 )