Ciekawie wakacje w USA

Kategoria: Kraje
Autor: Szulborska Alicja
Data: 05-06-2012 r.

Czwarte co do wielkości państwo na świecie, trzecie pod względem liczby ludności. To tam mieści się słynna wytwórnia filmów Hollywood. Tam też swoje początki biorą m.in. jazz, country, gospel i blues. To również miejsce wynalezienia słynnej na całym świecie Coca-Coli.

50 stanów, 3 oceany i 58 parków narodowych

Stany Zjednoczony ze względu na powierzchnię i różnorodność regionów nie da się zwiedzić w czasie jednych wakacji. Przemierzając je pokona się cztery strefy czasowe, nie licząc Alaski i Hawajów. Można cieszyć się klimatem znanych metropolii–symboli USA, opalać się na najmodniejszych plażach, przemierzyć kraj słynną Route 66 (pierwsza transkontynentalna highway), poznać nietknięty przez człowieka świat przyrody w parkach narodowych, wybrać się na trekking w góry. Wybór należy do was. Potrzeba tylko czasu.

Amerykańskie metropolie

Być w Stanach Zjednoczonych i nie zobaczyć na własne oczy choć kilku z największych metropolii – to tak, jak nie zobaczyć i nie poczuć ducha różnorodności tego kraju. Warto odwiedzić Nowy York, Boston, Chicago, Filadelfię, San Franciso, Las Vegas, Nowy Orlean, Miami, Memphis czy Seattle.

 

Amerykańskie Parki Narodowe

To świetny pomysł dla wszystkich miłośników przyrody. Można wybrać się do najstarszego Parku Narodowego – Yellowstone, słynnego za sprawą misia Yogi. W tym miejscu znajduje się aż 3 tys. czynnych gejzerów. Jeśli chcecie poczuć się jak na obcej planecie polecam wybrać się do Death Valley. W Parku Yosemite znajduje się największa na świecie granitowa skała El Capitan (mierzy1067 m. wysokości) – raj dla wspinaczy. Warto wybrać się do Wielkiego Kanionu w Arizonie.

Jeśli chcecie zobaczyć prekolumbijskie osiedla mieszkaniowe zbudowane w ścianie kanionu przez Indian to udajcie się do Mesa Verde w stanie Kolorado. Piękne krajobrazy, szczególnych wrażeń mogą dostarczyć zimą, oferuje Park Narodowy Gór Skalistych (Rocky Mountain N.P.). Black Hills w Dakocie Zachodniej to święte góry dla Indian zamieszkujących Amerykę Północną. Największą atrakcją jest tam Mt. Rushmore z wykutymi w skale głowami czterech słynnych prezydentów USA.

Szulborska Alicja

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28756 )
Array ( [docId] => 28756 )