Co koniecznie zobaczyć w Niemczech

Kategoria: Kraje
Autor: Szulborska Alicja
Data: 05-06-2012 r.

Niemcy są bardzo atrakcyjnym turystycznie regionem ze względu na swoją spuściznę historyczno-kulturową. 16 krajów związkowych zwanych landami składa się na ciekawą mapę dla podróżników. W każdym znajdziemy coś interesującego.

Przemierzając Niemcy pokonamy 16 krajów związkowych: Badenia-Wirtenbergia, Bawaria, Bawaria, Berlin, Brandenburgia, Brema, Hamburg, Hesja, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Dolna Saksonia, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Saara, Saksonia, Saksonia-Anhalt, Szlezwik-Holsztyn i Turyngia. Każdy z nich to wiele zabytków godnych zobaczenia i atrakcji dla turystów.

Poniżej przedstawiam propozycję miejsc, które warte są odwiedzenia w trakcie podróży przez ten kraj:

Berlin – stolica Niemiec, znajduje się tam symbol miasta – Brama Brandenburska.

Brandenburgia – polecam wybrać się na Pojezierze Brandenburskie i do Poczdamu, i zobaczyć założenie parkowo – pałacowe wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Drezno, czyli niemiecka Florencja nad Łabą. W centrum można podziwiać budowle renesansowe, barokowe i klasycystyczne. Znajduje się tam słynny Zwinger, którego Brama Koronna ze złotą koroną jest symbolem miasta.

Hamburg – znajdziecie tam wiele znanych kościołów, m.in.: gotycki Św. Piotra czy barokowy Św. Michała.

 

Meklemburgia – będąc w tym regionie można wybrać się na Wyspę Rugia i Pojezierze Meklemburskie, np. nad Jezioro Muritz czy Plau

Badenia–Wirtembergia – warto odwiedzić Schwarzwald, słynne gorące źródła w Baden-Baden, Jezioro Bodeńskie, Jurę Szwabską oraz Heidelberg

Udając się do Kolonii polecam zobaczyć tamtejszą katedrę, która jest arcydziełem architektury gotyckiej i jedną z najpiękniejszych świątyń katolickich.

Bawaria - jeden z najczęstszych celów podróży do Niemiec. Dlaczego? Wokół znajduje się wspaniała przyroda i rozciągają się piękne krajobrazy Alp Bawarskich i Salzburskich. Można także podziwiać średniowieczne zamki i miasteczka, piękne pałace, kościoły oraz klasztory. To wszystko na terenie jednego landu. Znajduje się tutaj także słynny na całym świecie zamek Neuschwanstein.

Szulborska Alicja

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28757 )
Array ( [docId] => 28757 )