Discover China – pomysł na wyjazd do Chin dla studentów i absolwentów

Kategoria: Kraje
Autor: Szulborska Alicja
Data: 05-06-2012 r.

Żyjemy w czasach, w których świat stoi przed nami otworem. Na naszej drodze pojawia się wiele możliwości do szlifowania języków obcych w międzynarodowym środowisku, poznawania dalekich zakątków świata, egotycznych kultur oraz nawiązywania znajomości z ludźmi z odległych miejsc na Ziemi. Wystarczy tylko wybrać opcje najlepsze dla nas, odważyć się i zdecydować na wyjazd.

O programie

Discover China jest programem wolontariatu zagranicznego w Chinach. Zgłoszenie może przesłać każdy student i absolwent (do 2 lat po ukończeniu studiów) z całej Polski. To doskonała okazja do wyjazdu do Państwa Środka dla wszystkich młodych osób zainteresowanych poznaniem tamtejszych ludzi, historii regionu, kultury i miejscowych zwyczajów. To także szansa na rozwinięcie umiejętności interpersonalnych i językowych.

Na czym polega Discovery China

Student bądź absolwent prowadzi zajęcia edukacyjne (międzykulturowość, prawa człowieka, przedsiębiorczość) lub uczy dzieci języka angielskiego.

Kandydaci przechodzą rekrutację polegającą na wypełnieniu aplikacji i rozmowie z członkiem z AIESEC. Proces kończy się szkoleniami, które mają przygotować wolontariusza do pobytu w Chińskiej Republice Ludowej. Osoby, które pomyślnie przejdą rekrutację proszone są o wpłatę rekrutacyjną w formie darowizny na konto AIESEC (300 zł). Od tej pory uczestnik jest pod opieką organizacji.

Ile czasu trwa wolontariat i co zapewniają organizatorzy

Zazwyczaj wolontariusze przebywają w Chinach od 6 do 8 tygodni. Jeszcze w Polsce AISEC przygotowuje merytorycznie wybrane osoby do wyjazdu. Organizacja pomaga również w załatwianiu różnego rodzaju formalności.

Na miejscu masz zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie lub kieszonkowe. Jesteś pod opieką organizacji, która pomaga się zaaklimatyzować i przedstawia propozycje spędzania czasu wolnego. Wielu wolontariuszy ma na miejscu także dostęp do komputerów i Internetu.

Warto pamiętać, że ponosisz pewne koszty udziału w tym programie. Poza darowizną na konto AISEC, należy zapłacić za przelot i wizę.

Szulborska Alicja

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28754 )
Array ( [docId] => 28754 )