Gdzie najtaniej polecieć na Seszele

Kategoria: Kraje
Autor: Omelczuk Maria
Data: 24-07-2012 r.

Ten liczący aż 115 wysp archipelag wynurzający się z Oceanu Indyjskiego, oddalony o 1600 km od Afryki, dla większości osób jest synonimem luksusu i bardzo drogiej, pięciogwiazdkowej turystyki. Wyprawa na Seszele do tanich nie należy, to fakt - drogi jest lot oraz sam pobyt. Można jednak znaleźć pewne miejsca, w których na wypoczynek mogą sobie pozwolić także właściciele mniej zasobnych portfeli.

La Digue to czwarta co do wielkości wyspa w archipelagu (ma niewiele ponad 10 km²). Jest spokojniejsza niż jej większe kuzynki, na pewno zaś wiedzie prym jeśli chodzi o czystość plaż i atrakcyjność krajobrazów. Tubylcy zwą ją „Różową Wyspą”, a to za sprawą potężnych granitowych skał w kolorze bladoszarego różu, które zdobią urokliwe plaże, dając cienistą osłonę przed równikowym słońcem.

Zatoka Anse Patates na północnym cyplu jest zaciszna i kameralna, za to położone na zachodnim wybrzeżu: Anse Caiman, Anse Fourmis, Anse Banane, Anse Grosse Roche i Anse Gaulettes to wymarzone miejsce dla surferów.

Dla miłośników zwierząt prawdziwą gratkę stanowią tutaj ogromne żółwie: lądowe z gatunku Aldabra (mierzące 120 cm długości i ważące około 250 kg!) oraz morskie szylkretowe z którymi można pływać i nurkować.

Ciekawość budzi również sroczek seszelski – średniej wielkości ptak o czarnym upierzeniu z białymi znaczeniami po bokach. Jeszcze przed 30 laty żyło zaledwie 16 tych zwierząt, jednak na szczęście intensywny program ochronny, którym zostały objęte sroczki dał rezultaty. Obecnie populacja liczy już około 250 sztuk – wszystkie żyją spokojnie w Rezerwacie Veuve.

W języku kreolskim (85% ludności Seszeli stanowią Kreole) nazwa ta znaczy dosłownie „wdowa” i jest aluzją do czarnego, żałobnego ubarwienia sroczka, a także do innego ciemnopiórego ptaka z gatunku muchodławek, które licznie zamieszkują rezerwat.

 

Seszele dla oszczędnych? Jak najbardziej! Za cel swojego wypoczynku wybierz więc wyspę La Digue, zakwateruj się w jednym z wielu sympatycznych pensjonatów (możesz znaleźć nocleg już od około 50 euro!) albo w tanim bungalowie na plaży, jedz niedrogie miejscowe owoce (wyspa słynie zwłaszcza z przepysznych kokosów!) oraz ryby, a jako główny środek transportu wynajmij rower.

Niestety nie licz na spadek cen poza wakacjami! Na tych rajskich wyspach sezon trwa przez okrągły rok.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28793 )
Array ( [docId] => 28793 )