Wenecja, Liguria - to, co we Włoszech najbardziej romantyczne

Kategoria: Kraje
Autor: Grabowska-Peda Marta
Data: 25-06-2012 r.

Uważa się, że kobiety ze swej natury są bardziej romantyczne od mężczyzn. Trudno temu zaprzeczyć. Udowodnijcie Panowie swoim kobietom, że Wy też potraficie zorganizować romantyczny wyjazd we dwoje. Najlepszym do tego miejscem jest, może nie samo miasto, ale ojczyzna Romea i Julii – Włochy. Jako małą wskazówkę przedstawiam Wam dwa warianty.

Jeśli chcecie zabrać swoje kobiety na romantyczny spacer, nie ma bardziej nastrojowego miejsca od znajdującej się w Ligurii Via dell’Amore – pionowo schodzącej do morza, wykutej w skali urwiska drogi. Spacer w blasku zachodzącego słońca, do tego błękit morza – ten obrazek chwyci za serce każdą kobietę.

Wniesiona na zboczach Apeninów Liguria, oprócz pięknych plaż i romantycznych zakątków, oferuje też wiele zabytków, w szczególności znajdującą się w Genewie gotycką katedrę San Lorenzo, w której przechowywane są relikwie św. Jana Chrzciciela, gotycko-renesansową rezydencję Palazzo San Giorgio, miejsce narodzin Krzysztofa Kolumba oraz spacer staromiejskimi uliczkami. Całokształt Ligurii jest po prostu czarujący. Warto to zobaczyć!

 

Alternatywą Ligurii jest oczywiście Wenecja – miasto o wyjątkowym klimacie. Kanał Canale Grande, dzieli miasto na dwie części. W centrum znajduje się plac św. Marka, którego skarby oddają to, co w weneckiej architekturze najpiękniejsze: bazylika św. Marka z lśniącymi od złota mozaikami, marmurowymi kolumnami i wieżami, oraz Pałac Dożów. Ponadto, kościoły: San Giorgio Maggiore czy Santa Maria Della Salute robią imponujące wrażenie. Piękny widok miasta, szczególnie nocą, lampka dobrego włoskiego wina i można się na nowo zakochać.

Grabowska-Peda Marta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28782 )
Array ( [docId] => 28782 )