Jak zaplanować wakacyjny wypoczynek

Autor: Dyr Wojciech
Data: 06-07-2012 r.

Pracujemy lepiej kiedy jesteśmy wypoczęci. Nie chodzi tu jednak o wypoczynek po każdym dniu pracy czy w czasie weekendu, ale o coroczny urlop. Nic nie demotywuje do pracy bardziej niż nieudane wakacje, a piękne zdjęcia z naszych wojaży potrafią naprawdę zachwycić kolegów z biura.

Z reguły w okresie urlopowym portale oraz pisma life-stylowe prześcigają się w dostarczeniu recept na udany urlop. Wskazują miejsca, które warto odwiedzić, potrawy, których warto spróbować, czy atrakcje, które warto przeżyć.

Foldery biur turystycznych roją się od egzotycznych plaż i urokliwych zakątków czekających już na nas. Nie dajmy się jednak skusić na każdą atrakcyjnie wyglądającą ofertą. Nie zawsze bowiem to, co ładnie wygląda na obrazku, kiedy siedzimy w fotelu w biurze podróży będzie nam odpowiadać. I nie chodzi tu o niski standard świadczonych usług turystycznych czy krajobrazy, które zobaczymy tylko w folderze.

Żeby przeżyć naprawdę udane wakacje powinniśmy zastanowić się nad podstawowym pytaniem. Czego oczekujemy od urlopowego wypoczynku i w jaki sposób najlepiej nasze marzenia zrealizować? Idąc do biura podróży z listą naszych oczekiwań, będzie nam dużo łatwiej wybrać ofertę, która spełni nasze osobiste oczekiwania. Jeśli nie lubimy upałów, urlop na Majorce w sierpniu raczej nie będzie udany. Jeśli chcemy zwiedzać i odkrywać nowe kultury oraz zwyczaje, All inclusive w Egipcie może okazać się nie do końca trafnym wyborem.

Warto też poradzić się znajomych. Na pewno ktoś z przyjaciół był w miejscu, dokąd i my planujemy pojechać lub też korzystał z tego samego tour operatora. Takie rady są na wagę złota, ponieważ dostajemy je od osób, którym ufamy i możemy polegać na ich zdaniu. Przed decyzją o zakupie wycieczki czy wczasów warto solidnie poszukać informacji i mieć dość dokładny obraz tego na co się decydujemy.

Końcowa faza wyboru imprezy turystycznej powinna uwzględnić nasze subiektywne odczucia z nią związane, a nie jedynie barwy w jakich opisuje nam ją sprzedawca. Przede wszystkim ufajmy sobie i temu, co podpowiada nam rozsądek. Na wakacyjne uniesienia przyjdzie czas kiedy znajdziemy się na miejscu.

Dyr Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28922 )
Array ( [docId] => 28922 )