Jakie drobiazgi przydadzą nam się w czasie wakacji

Autor: Balcewicz Justyna
Data: 06-08-2012 r.

Bez względu na to, czy wybierasz się na wakacje na camping, czy też na wyjazd all inclusive powinieneś pamiętać, aby zabrać ze sobą przydatne drobiazgi. Może nigdy Ci się nie przydadzą, a mogą pomóc w uniknięciu wielu kłopotów i zmartwień. Sprawdź, co warto ze sobą zabrać na każdy wakacyjny wyjazd.

Zestaw do szycia

Może wydaje ci się, że to drobna przesada, ale zawsze może się zdarzyć, że w Twojej ukochanej koszulce odpadnie guzik, a sukienka rozpruje się przy zdejmowaniu. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą igłę i nitkę (najlepiej czarną i białą), a do tego 2-3 agrafki w różnych rozmiarach. Cały komplecik nie zajmie Ci dużo miejsca, a może uratować niejedną sztukę garderoby!

Długopis i notes

W pracy nie rozstajemy się z długopisami, a kiedy wyjeżdżamy z reguły zapominamy ich zabrać. Przecież nie będziemy pisać na plaży! Tymczasem okazuje się, że długopis jest niezbędny do rozwiązywania krzyżówek, pisania kartek z wyjazdu, liczenia punktów w Scrabble, a nawet podpisywania hotelowych dokumentów. Dlatego nie zapomnij spakować do wakacyjnej walizki paru długopisów wraz z małym notesikiem.

Mokre chusteczki

Kiedy w autokarze lub pociągu nie ma gdzie umyć rąk – mokre chusteczki są niezastąpione! Możesz mieć je zawsze przy sobie, bo nie zajmują dużo miejsca, a w wielu sytuacjach naprawdę potrafią się przydać jak znalazł!

 

Szare mydło

Mało kto zabiera ze sobą na wakacje zestaw do prania, a przecież wiadomo, że w każdych warunkach można się pobrudzić. Szkoda trochę rezygnować z noszenia ulubionej bluzki z powodu pechowej plamy zrobionej pierwszego dnia. Żeby nie kupować proszków i wybielaczy możesz wziąć ze sobą kostkę szarego mydła. Rewelacyjnie radzi sobie z większością plam, a do tego jest ekologiczne!

Udanego wyjazdu!

Balcewicz Justyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28937 )
Array ( [docId] => 28937 )