O czym warto wiedzieć wybierając się na camping

Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 05-07-2012 r.

Campingi są ciekawą alternatywą pobytu w hotelach i pensjonatach. Z reguły położone są w cichych, spokojnych miejscach, często w lasach lub na łąkach, co sprzyja obcowaniu z naturą. O czym należy pamiętać wybierając się na camping?

Czym jest camping

Campingi to miejsca, które umożliwiają nocleg pod namiotem, parkowanie przyczep kempingowych i samochodów kempingowych. Można tam także postawić domek holenderski, zwany też angielskim lub stacjonarnym. Taki camping jest położony najczęściej na rozległym, równym terenie w otoczeniu zieleni.

Każdy podróżny ma tam dostęp do sieci energetycznej oraz kanalizacyjnej, jeśli posiada pojazd z łazienką na pokładzie. Na takim polu znajdują się też toalety, natryski i umywalki. Są tam również ujęcia pitnej wody, jak i odpowiednie zaplecze do przygotowania i spożywania posiłków. Wieczorami można rozpalić ognisko w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Dla dzieci są dostępne place zabaw.

O czym pamiętać wybierając się na camping

Każdy camping wyznacza godziny ciszy nocnej, do których należy się stosować. Za pobyt w tym miejscy trzeba będzie zapłacić, jednak nie są to wygórowane stawki. Warto zapoznać się z cennikiem przed wyjazdem i zorientować się, jakie są dodatkowe opłaty. Dobrze też dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na nas w okolicach miejsca, gdzie będziemy nocować.

Z reguły przy campingach można także wypożyczyć różnorakie sprzęty i dzięki temu aktywnie spędzić czas na urlopie. Warto wcześniej zarezerwować miejsce na takim polu, ponieważ w sezonie może być z tym problem.

Spędzenie wakacji pod namiotem lub w przyczepie na campingu daje dużo frajdy. Może nie jest to najwygodniejsza z form wypoczynku, jednak sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu i przebywaniu z rodziną lub znajomymi na łonie natury.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28921 )
Array ( [docId] => 28921 )