Pomysły na zwiedzanie nowych miejsc

Autor: Omelczuk Maria
Data: 11-04-2012 r.

To prawda, że każde miasto ma swoje unikalne zabytki i kultowe rejony, o których można przeczytać w przewodniku. Oprócz tego istnieje także 6 uniwersalnych rzeczy, które warto zrobić, odwiedzając dane miejsce, tak aby nasza podróż stała się naprawdę wyjątkowa i niezapomniana.

Idź do muzeum

Mimo często niezbyt atrakcyjnych wspomnień, jeszcze z czasów szkolnych, związanych z muzealnymi lekcjami, przełam się i odwiedź miejscowe muzeum! Jest to bezsprzecznie najlepszy sposób aby poprzez zebrane tam eksponaty, fotografie, mapy i inne archiwalne materiały poznać dzieje jakiegoś miejsca. Muzea są także doskonałym punktem wyjścia, żeby rozpalić naszą ciekawość historii i obyczajów danego rejonu. I nie przejmuj się cenami! Większość tych obiektów w ramach promowania swojej kultury, oferuje wejścia za darmo.

Chociaż raz przejedź się miejską komunikacją

Po pierwsze, jest to wyjście o wiele tańsze niż wynajem samochodu czy poruszanie się taksówką. A poza tym, transport publiczny stwarza niepowtarzalną okazję zobaczenia jak toczy się lokalne życie.

Naucz się kilku słów i podstawowych zwrotów w języku tubylców

Trudno jest opisać jak wielką będziesz miał satysfakcję z dogadania się (nawet jeśli będą to tylko najprostsze sprawy, takie jak zamówienie napoju czy zapytanie o drogę) z miejscową ludnością. Świadomość, że poświęciłeś swój czas, aby nauczyć się ich mowy zrodzi ich szacunek, a co ważniejsze – może zmniejszyć ryzyko oszukania cię, np. przez nieuczciwego taksówkarza.

Odwiedź lokalny targ

Unikaj wielkich hipermarketów i typowych restauracji dla turystów; zamiast tego skieruj swe kroki ku tutejszym targom i bazarom. One także dają sposobność do bliższego przyjrzenia się jak na co dzień żyją miejscowi ludzie. Większość targowisk mieści się w zabytkowych, bogato dekorowanych, XIX-wiecznych halach, np. barcelońska La Boqueria.

Na stoiskach można spróbować i kupić fantastyczną, świeżą żywność, zaś panująca tam atmosfera jest tak pełna niezwykłych dźwięków, kolorów i pozytywnej energii, że owa wizyta z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Fajnym pomysłem jest także odwiedzenie pchlich targów na świeżym powietrzu, gdzie zawsze można wypatrzeć jakiś unikalny, mający swą historię skarb. Dodatkowych emocji i satysfakcji z „dobrego interesu” dostarczy nam bez wątpienia możliwość targowania się.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28910 )
Array ( [docId] => 28910 )