Spróbuj miejscowej kuchni

Autor: Omelczuk Maria
Data: 11-04-2012 r.

Jedzenie jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie kultury. W każdym kraju znajdziesz coś specyficznego i właściwego dla danej kuchni. Każdy zakątek świata może pochwalić się również swoimi trunkami.

Miejscowa kuchnia

Jedzenie jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie kultury. To niezwykłe jak bardzo rozmaite kraje potrafią różnić się od siebie, zarówno pod względem produktów żywnościowych i kompozycji menu, jak i technik kulinarnych czy sposobów spożywania posiłków.

Nawet jeśli wybierasz się z wizytą do kraju o stosunkowo podobnej kulturze, nie omieszkaj spróbować lokalnych specjałów, zwłaszcza dania, z którego dany region jest znany! Na całym świecie istnieje mnóstwo pizzerii, lecz powszechnie uważa się, że to właśnie Neapol jest ich ojczyzną – zatem odwiedzając to piękne miasto, koniecznie skuś się na kawałek pizzy. Natomiast będąc w Japonii, daruj sobie zamawianie mięs; koniecznie wybierz za to jakąś potrawę z ryb lub owoców morza – mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni osiągają w ich przygotowaniu prawdziwe mistrzostwo świata.

Lokalne napoje

Podobnie jak w przypadku wyżej wspomnianych kulinariów, każdy zakątek świata może pochwalić się swoimi trunkami, których picie wprawia nasze kubki smakowe w euforię. Daruj sobie gaszenie pragnienia produktami znanych na całym świecie koncernów. Spróbuj miejscowych soków, wody, piw i różnych alkoholi. Pij herbatę miętową w Tunezji czy Egipcie, kawę z bitą śmietaną w Wiedniu, ciemnego Guinessa w dublińskim pubie, a na plaży w Rio de Janeiro caipirinhę na bazie prawdziwej cachaçy z Brazylii.

Pamiętaj także, że takie regionalne delikatesy mogą okazać się doskonałą pamiątką z podróży, którą po powrocie możesz obdarować swoją rodzinę i znajomych!

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28909 )
Array ( [docId] => 28909 )