Tanie wakacje, które mogą okazać się jedyne w swoim rodzaju

Autor: Omelczuk Maria
Data: 11-04-2012 r.

Słyszałeś kiedyś o alternatywnym podróżowaniu lub o staycation? Oto kilka wskazówek, dzięki którym odwiedzisz nowe miejsca, będziesz się dobrze bawił i zdobędziesz doświadczenia prawdziwego globtrotera, który sam jest sobie panem w podróży.

Zapomnij o Paryżu i jedź do Budapesztu! Odwiedź Grecję zamiast Włoch! Jednym słowem, rezygnuj z bardzo popularnych, znanych wszem i wobec destynacji i wybieraj te alternatywne, wcale nie mniej ciekawe. Nie sugeruj się ogólnie panującą modą i wojażami planowanymi przez twoich znajomych, lecz podróżuj pod prąd!

Jeśli wszyscy jadą wypoczywać w lecie, dlaczego tłoczyć się razem z nimi na plażach, górskich szlakach czy kultowych promenadach miejskich? Zdecyduj się raczej na wiosnę bądź jesień – są to pory poza sezonem, kiedy jest dużo „luźniej”, a ceny zarówno hoteli jak i większości atrakcji turystycznych są naprawdę kuszące.

Sporo ludzi nazwałoby takie myślenie hipsterowym – bardzo modnym ostatnimi czasy określeniem, lecz ja uważam, że jest to po prostu wychodzenie poza schematy. Prawdopodobnie nie będzie to ani optymalny moment na podróż, ani twój wymarzony jej cel. Jednak pieniądze, które zaoszczędzisz z pewnością Ci to zrekompensują, a wrażenia mogą okazać się niezapomniane – w końcu czas i miejsce twoich wojaży jest totalnie niepospolite.

Kiedy podróże stają się głównym tematem dyskusji, większość ludzi automatycznie myśli o bardzo dalekich, często egzotycznych destynacjach, zapominając o swoich rodzimych stronach czy o regionach gdzie obecnie żyją. Staycation to rodzaj turystyki, na którą może sobie pozwolić dosłownie każdy. Jej celem jest nie tyle zaoszczędzenie pieniędzy na dalekie dojazdy czy doloty, co idea, ażeby poznać jak najwięcej (jeśli nie wszystkie) miejsc, atrakcji i lokali w swoich okolicznych stronach. Aż chciałoby się powiedzieć: „Cudze chwalicie, swojego nie znacie!”.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28912 )
Array ( [docId] => 28912 )