Wady i zalety wakacji all-inclusive

Autor: Omelczuk Maria
Data: 21-06-2012 r.

Wyjazdy typu all-inclusive, czyli „wszystko w cenie”, gdzie płacimy od razu pewną, z góry wyznaczoną kwotę, w zamian otrzymując w pakiecie pełne zakwaterowanie, wyżywienie (także napoje i przekąski między posiłkami), a czasem również wycieczki oraz możliwość korzystania z różnych innych turystycznych atrakcji, stały się ostatnio bardzo popularne.

 

Wycieczki i rozrywki

Jest to zazwyczaj decydujący punkt, który skłania nas, aby nie brać all-inclusive. Typ podróżnika-obieżyświata, otwartego na nowości, który uwielbia poznawać miejscowe zwyczaje, sztukę i folklor nigdy, przenigdy nie wykupi pakietu „wszystko w cenie”.

Tego rodzaju wielkie, samowystarczalne resorty położone są przeważnie dość daleko od miejsc, gdzie „coś się dzieje”, dając nieomylne wrażenie, iż jest się zamkniętym w sztucznym tworze. Implikuje to trudności w kontaktach z tubylcami oraz ich kulturą.

Z drugiej strony są jednak osoby, którym do pełni szczęścia całkowicie wystarczy korzystanie z hotelowych rozrywek przygotowanych przez animatorów oraz wygrzewanie się na basenowym leżaku. Co kto lubi, możliwości jest wiele.

Życie nocne

Jeżeli jesteśmy nocnymi markami czy też młodymi ludźmi żądnymi klubowych wrażeń, raczej darujmy sobie wersję all-inclusive! Co prawda hotele zatrudniają DJ-ów oraz animatorów na wysokim poziomie, oprócz tego, większość resortów posiada odpowiednio wyposażone pomieszczenia do urządzania dyskotek w rozmaitym stylu, jednak spójrzmy prawdzie w oczy! Nigdy nie dorównają one lokalnym, kultowym klubom, gdzie co noc bawią się miejscowi, a atmosfera jest o wiele bardziej swobodna.

 

 

Budżet

Jeśli w wakacyjnym czasie nie chcesz trzymać cały czas przy sobie pliku kart bankowych, martwić się o gotówkę, ani liczyć i planować wydatków, all-inclusive to opcja dla Ciebie. Mimo to, wersja zwyczajna też ma kilka zalet – w tej sytuacji wiesz dokładnie ile oraz na co wydajesz. Faktura all-inclusive nigdy nie jest wystarczająco szczegółowa, tym samym trudno jest oszacować czy przypadkiem nie przepłaciłeś.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28918 )
Array ( [docId] => 28918 )