Weekendowa eskapada

Autor: Bałuka Emilia
Data: 11-04-2012 r.

Weekend za granicą? Czemu nie? Krótki wypad do innego kraju pozwoli oderwać się od codziennej rzeczywistości i poznać nową kulturę. Sprawdź jakie atrakcje czekają Cię w Walencji, Londynie i Brugii.

Walencja, Hiszpania

Walencja to hiszpańskie miasto położone na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, założone w 138 r. p.n.e. Miejsce zachwyca ilością zabytków. Można tu podziwiać łaźnie mauretańskie, liczne kościoły i klasztory, a także odwiedzić uniwersytet założony w 1500 roku. Dużą popularnością cieszy się nowoczesny kompleks Ciudad de las Artes y las Ciencia czyli Miasteczko Sztuki i Nauki, gdzie znajduje się m.in. największe oceanarium na świecie.

Niektórzy turyści przyjeżdżają tu specjalnie w ostatnią środę sierpnia kiedy w niewielkim miasteczku Bunol niedaleko Walencji odbywa się tomatina czyli walka na pomidory, którą w 2002 roku ogłoszono Międzynarodowym Turystycznym Świętem. Warto też znaleźć się tutaj w okolicach 19 marca gdy mieszkańcy Walencji obchodzą las Fallas stanowiący jeden z najhuczniejszych festiwali w całej Hiszpanii. Będąc tutaj, warto zwiedzić też znajdujący się nieopodal tor wyścigowy, na których trenował Michael Schumacher z teamem Ferrari.

Londyn, Wielka Brytania

Londyn to bez wątpienia jedno z najważniejszych miast Europy. Jest nie tylko popularny ze względu na niesamowitą ilość zabytków, ale stanowi także prawdziwą mieszankę kultur i różnych grup etnicznych. Każdy znajdzie w Londynie coś dla siebie. Najbardziej charakterystyczną cechą miasta są oczywiście zabytki. Podczas wizyty, nie można pominąć przede wszystkim gmachu parlamentu, zegara Big Ben, pałacu Buckingham, Westminister Abbey, Tower of London, Tower Bridge oraz katedry św. Pawła. Bez wątpienia, należałoby również odwiedzić słynny plac Trafalgar Square oraz przespacerować się po Hyde Park’u.

 

Można także udać się do klimatycznej części miasta zwanej Covent Garden słynącej ze spotkań artystów i osób związanych ze sztuką. Warto również zajrzeć do Muzeum Brytyjskiego, National Gallery oraz słynnego Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Koniecznie trzeba zobaczyć Zamek Windsor, Piccadilly Circus oraz London Eye. Miłośników sportu na pewno zainteresuje wizyta na Wimbledonie. Nie brakuje tu także restauracji i barów serwujących dania z całego świata a także sklepów, gdzie sprzedawane są ubrania sygnowane nazwiskami najlepszych projektantów na świecie.

Brugia, Belgia

Brugia jest jednym z najbardziej romantycznych miast Europy. Charakterystyczne wąskie uliczki poprzecinane kanałami tworzą niepowtarzalną atmosferę. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc stanowi plac Markt z potężną dzwonnicą Belfort z XIII wieku. Godne uwagi są również Bazylika Świętej Krwi (Heilige Bloed Basiliek) na placu Burg, beginaż z 1245 roku (Begijnhof Ten Wijngaerde) oraz Kościół Najświętszej Marii Panny (Onze-Lieve-Vrouwekerk) z 122 metrową wieżą.

Ponadto, miasto oferuje szeroki wybór muzeów. Do najczęściej odwiedzanych należą Muzeum Czekolady (Choco-Story), Muzeum Diamentów (Diamanthuis Museum), Muzeum Groeninge ze zbiorami malarstwa przedstawicieli Szkoły Flamandzkiej, Muzeum Memlinga, a także Muzeum Frytek (Friet Museum).

W Brugii warto spróbować również słynnych belgijskich czekoladek oraz brugijskiego piwa Brugse zot wyrabianego w pobliskim browarze. Istnieje tu też szeroki wybór wyrobów koronkowych stanowiących belgijską specjalność. W ramach odpoczynku turyści mogą wybrać się na rejs po kanałach lub skorzystać z przejażdżki dorożką.

Bałuka Emilia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

 • Kancelaria Radcy Prawnego Małgorzata Suchecka

  al. Grunwaldzka 472D Lokal 1 Olivia Business Centre, Olivia Six (13. piętro), 80-309 Gdańsk

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Prawna Iurisco Edyta Przybyłek

  ul. Zgrzebnioka 28, 40-520 Katowice

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Majcherczyk

  ul. Stawowa 4 lok. 39, 41-200 Sosnowiec

  Wyświetl wizytówkę
 • Buszan Suchecka Orłowski Adwokat Radcowie Prawni Sp.p.

  ul. Armii Krajowej 22/2, 81-849 Sopot

  Wyświetl wizytówkę
 • THE N.E.W.S. LAW CENTER Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

  ul. Kazachska 1/89, 02-999 Warszawa

  Wyświetl wizytówkę
 • adwokat Wojciech Rudzki - kancelaria adwokacka

  Józefa Piłsudskiego 40/4 Kraków 31 - 111

  Wyświetl wizytówkę
 • KANCELARIA ADWOKACKA Adwokat Michał Gajda

  ul. Księcia Bogusława X 1/3, 70-440 Szczecin

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Robert Dudkowiak

  ul. Jana Pawła II 11 lok. 5, 62-300 Września

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Adwokacka Adwokata Piotra Sęka

  ul. Narutowicza 44 lok. 20, 90-135 Łódź

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radców Prawnych ARVE M.Kusztan & R.Ponichtera Sp. K.

  ul. Czysta 4, 50-013 Wrocław

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Marek Foryś

  ul. Słupecka 9/1, Gdynia

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria MERITUM

  ulica Westerplatte 13/5, 31-033 Kraków

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Radosław Tymiński

  Łukowska 9 Lok. 126, 04-133 Warszawa

  Wyświetl wizytówkę
Array ( [docId] => 28908 )
Array ( [docId] => 28908 )

Array ( [docId] => 28908 )