Wolontariat i zamiana domów - sposobami na tanie wakacje

Autor: Omelczuk Maria
Data: 11-04-2012 r.

Najczęstszą przyczyną tego, że ludzie tak często rezygnują z podróżowania jest brak czasu i funduszy. Na szczęście nie trzeba być bogaczem, ani też brać od razu kilku miesięcy płatnego urlopu, aby zrobić sobie niezapomniane wakacje. Istnieje mnóstwo sposobów, by nie wykosztować się aż tak bardzo, a mimo to zobaczyć ładny kawałek świata, poznać ciekawych ludzi i przeżyć fantastyczne wrażenia.

Wolontariat

Jeśli zawsze chciałeś dokonać czegoś pozytywnego dla innych lub pomóc w jakiejś wspólnej sprawie, wolontariat to najlepszy sposób by się to zrobić. Na całym świecie dobre agencje i firmy, które organizują ten typ działalności z reguły zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie, obarczając woluntariuszy jedynie kosztem podróży.

Woluntariat nie tylko daje możliwość niesienia szeroko rozumianej pomocy w ramach pracy dla konkretnych organizacji i stowarzyszeń działających w celu polepszenia warunków bytowych ludzi lub zwierząt, rozwoju nauki, ochrony środowiska czy też w innych szczytnych kwestiach. Stwarza oprócz tego okazję do zawarcia przyjaźni, nawiązania ważnych znajomości i zyskania doświadczenia zawodowego. Przede wszystkim jednak daje nam ważne poczucie, że jesteśmy komuś potrzebni.

Wystarczy znaleźć w Internecie odpowiadającą nam organizację, która zajmuje się, np. budową szkół dla dzieci w Zambii, niesieniem pomocy zagrożonym żółwiom skórzastym w brazylijskim stanie Bahia czy walką z analfabetyzmem w krajach Ameryki Środkowej, przygotować stosowne papiery i gotować się do drogi.

Zamiana domów i mieszkań

Uważasz, że podróżowanie jest świetne, ale nie rozumiesz dlaczego za każdym razem musisz wydać tyle pieniędzy za hotel? Kwestia znalezienia taniego biletu lotniczego czy też kolejowego nie przedstawia aż takich trudności, gdyż zawsze można liczyć na oferty promocyjne czy też typu last minute.

Jednak zakwaterowanie to już inna bajka i często zdarza się, że pochłania ono lwią część przeznaczonego na wakacje budżetu. Spanie na kempingach czy pod namiotem często staje się ekstremalnym przeżyciem, na myśl o którym dostajemy gęsiej skórki.

Z pomocą przychodzą wtedy istniejące dopiero od kilku lat różne organizacje i firmy (zazwyczaj mające postać internetowych stron o charakterze społecznościowym) typu „zamiana domów”. Polega to na tym, że przystępując do danego klubu czy zakładając swój profil na portalu oferujemy za darmo kilkudniową gościnę innym jego członkom, którzy odwiedzają akurat nasze miasto. W zamian zaś możemy liczyć na rewanż, czyli ciepły kąt i wygodną kanapę w ich lokum. Owe portale często dysponują bazą danych z mieszkaniami i domami na całym świecie.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28907 )
Array ( [docId] => 28907 )