Wymarzona podróż poślubna w Europie

Autor: Bałuka Emilia
Data: 11-04-2012 r.

Malaga, Nicea, Santorini, Positano, Algarve - oto wyśnione miejsca dla nowożeńców. Sprawdź jakie niezapomniane atrakcje tam znajdziecie i co Was tam może zauroczyć. Gwarantuję, że nie pożałujesz swojego wyboru.

Malaga

Malaga to jedno z najchętniej odwiedzanych miast Costa del Sol w Andaluzji. Miejsce, które przyciąga turystów nie tylko słonecznymi plażami, ale także bogatą gamą atrakcji kulturalnych. Warto zwiedzić m.in. ruiny twierdzy Alcazaba, Zamek Gibralfaro oraz Muzeum Sztuk Pięknych czyli miejsce, w którym przyszedł na świat Pablo Picasso.

Nicea, Francja

Nicea jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowością we Francji. Już samo położenie na Lazurowym Wybrzeżu nadaje jej romantycznego charakteru. Miasto stanowi znane kąpielisko morskie, uzdrowisko, a także ośrodek sportu i rozrywki. Będąc tu, nie można odmówić sobie spaceru po Promenade des Anglais czy starym mieście oraz odwiedzin w Muzeum Chagalla.

Santorini, Grecja

Santorini to wyspa wprost stworzona dla nowożeńców. Nic nie tworzy tak romantycznego nastroju jak zapierające dech w piersiach zachody słońca, które można oglądać tu każdego popołudnia (najbardziej pocztówkowe oferuje miasteczko Oia). Większość hoteli i restauracji wznosi się na klifach zapewniając bajeczne widoki na Morze Egejskie.

Niezapomnianych wrażeń dostarcza turystom spacer lub przejażdżka na grzbiecie osła po stromych uliczkach wypełnionych charakterystycznymi białymi budynkami i kościołami z niebieskimi kopułami. W ramach wypoczynku można wybrać się na plażę lub do jednej z tutejszych winnic.

Positano, Włochy

Positano to malowniczo położona miejscowość w regionie Kampania na wybrzeżu Amalfi. Charakterystyczne kolorowe domki wniesione na stoku zbocza, osobliwe wąskie uliczki, turkusowe morze oraz plaże tworzą raj dla spragnionych wypoczynku turystów.

Algarve, Portugalia

Algarve to miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego czy jest miłośnikiem wypoczynku na plaży, koneserem wina, golfistą, surferem czy amatorem sztuki. Fotografa, z pewnością zachwyci klifowa linia brzegowa kryjąca jaskinie oraz majestatyczne łuki skalne. W stolicy regionu, Faro godna uwagi jest renesansowa katedra, a w Sagres fragment piętnastowiecznej twierdzy. Nie można odmówić sobie zasmakowania tutejszej kuchni, a zwłaszcza typowych dla Algarve sardynek.

Bałuka Emilia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28906 )
Array ( [docId] => 28906 )