Włochy, Meksyk, Maroko, Jordania, Cypr – atrakcyjne na wiosnę

Kategoria: Trasy
Autor: Omelczuk Maria
Data: 11-04-2012 r.

Wybraliśmy dla Was najbardziej atrakcyjne kraje, które warto zwiedzić na samym początku wiosny. Są to: Włochy, Meksyk, Maroko, Jordania i Cypr. Sprawdź co w nich jest zachwycającego.

Włochy – Zobaczyć rodzącą się wiosnę w słonecznej Italii to raj! Dla amatorów turystyki miejskiej polecamy Rzym, dla zakochanych w rustykalnym pejzażu Półwyspu Apenińskiego – Toskanię. Również Wybrzeże Liguryjskie zaczyna się w tym miesiącu powoli ocieplać, warto więc pomyśleć o wynajęciu samochodu przez internet, a potem, po tanim locie np. do Pizy, odebrać go na lotnisku i dalej śmigać niezliczonymi serpentynami po urokliwej Ligurii.

Meksyk – Zafunduj sobie przedsmak wakacji na plaży w Cancún lub Playa del Carmen! Panuje tu idealny klimat na trening przed letnim opalaniem.

Maroko – Wtedy są tu najniższe temperatury, co stwarza okazję do odkrywania staro- i nowożytnych ruin, grobowców i meczetów. Można też zdecydować się na trekkingowe wyprawy w góry Atlas – wtedy słońce jeszcze nie daje tak mocno w kość jak w miesiącach letnich. W Maroku znajdziesz wszystkiego po trochu – ma ono zabytkowe miasta, takie jak Marrakesz, Fez czy Rabat, luksusowe resorty hotelowe na wybrzeżu atlantyckim oraz alternatywne trasy w Atlasie czy na Saharze.

Jordania – Tak jak w przypadku Maroka, pogoda idealna. Ani za ciepło, ani za zimno. Opromieniona kwietniowym słońcem skalna świątynia w Petrze, do której droga wiedzie przez wąski wąwóz As-Sik, to widok wręcz niezapomniany. W środku zaś znajduje się dobrze znany wielu kinomaniakom i wielbicielom filmów o Indianie Jonesie fantastyczny Khazneh, zwany inaczej „Skarbcem Faraona”, gdzie nakręcone zostały kulminacyjne sceny „Ostatniej Krucjaty”.

Cypr – Morze czy góry? Pytanie odwiecznie nurtujące wszystkich obieżyświatów nie ma tutaj racji bytu. Cypr oferuje bowiem zarówno wspaniałe plaże, na których bez końca możemy wygrzewać się w kwietniowym słońcu, jak i piękne góry Troodos, gdzie spokojnie można jeszcze o tej porze pojeździć na nartach.

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28944 )
Array ( [docId] => 28944 )