Dlaczego dziecko płacze

Autor: Pietrzyca Olga
Data: 04-06-2012 r.

Początkowo trudno przychodzi nam odgadnąć powód płaczu malucha. Z czasem jednak u swojego dziecka zaczynamy rozróżniać różne rodzaje płaczu. Doświadczona mama wie jak płacze dziecko głodne a jak takie, które ma mokrą pieluszkę.

Na początku często wydaje nam się, że noworodek płacze bez powodu. Przecież jest nakarmione i przebrane. Tymczasem powodem płaczu nowo narodzonego dziecka jest poczucie samotności. Takie niemowlę wzięte na ręce uspokaja się, bo czuje bliskość kochającej je osoby. Nie należy pozwalać dziecku się wypłakać. Takie metody budują w dziecku poczucie samotności i braku bezpieczeństwa. Z czasem nie płacze bo wie, że nie ma na kogo liczyć.

Innym powodem płaczu niemowlaka jest ból brzuszka i kolka. Wówczas dziecko charakterystycznie się pręży, jest czerwone i ma twardy brzuszek. Pomóc może masaż lub preparat antykolkowy.

Dzieci z tendencją do ulewania, są bardziej płaczliwe. Wiąże się to z przedostawaniem kwaśnej treści żołądkowej do przełyku dziecka. Odczuwany dyskomfort powoduje rozżalenie.

 

Powodem rozdrażnienia Twojego dziecka mogą być rosnące ząbki. Rozpulchnione i zaczerwienione dziąsła to sygnał do podania dziecku schłodzonego gryzaczka i żelu znieczulającego.

Dziecko płacze również gdy jest zmęczone, znudzone lub chore.

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29029 )
Array ( [docId] => 29029 )