Jak pomóc dziecku zasnąć

Autor: Pietrzyca Olga
Data: 04-06-2012 r.

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko potrafiło dobrze zasnąć i spokojnie spać. Zasypiania dziecko musi się nauczyć. Jak wspomóc swojego maluszka w tym trudnym zadaniu? Poniżej znajdziesz przydatną poradę.

Od początku staraj się wprowadzać do Waszego wspólnego życia rytuały. Dzięki nim dziecko będzie miało poczucie bezpieczeństwa i będzie spodziewało się co nastąpi za chwilę. Ważne, aby dziecko nauczyło się odróżniać dzień od nocy, dlatego gdy dziecko śpi podczas dnia nie zaciemniaj mocno pokoju. Gdy z kolei karmisz dziecko w nocy, nie zapalaj światła, zachowuj się cicho i spokojnie. Ustal stałą porę wieczornego rytuału. Nie zrażaj się. Na początku nie widać rezultatów, z czasem jednak konsekwencja przyniesie efekty.

Rytuał zacznij od kąpieli. Ciepła woda sprzyja wydzielaniu hormonu snu. Po kąpieli przyszła pora na masaż. Delikatny masaż i dotyk spowoduje rozluźnienie mięśni i wyciszenie. Możesz użyć specjalnego kosmetyku o odpowiedniej kompozycji zapachowej pomagającej zasnąć, oczywiście przeznaczonego dla dzieci. Obserwuj dziecko, ponieważ zabieg ma być dla niego przyjemnością. Są dzieci, które nie tolerują tego rodzaju pielęgnacji.

 

Po masażu pora na karmienie. Prawdą jest, że do spokojnego snu potrzebny jest pełny brzuszek.

Po nakarmieniu pora na wyciszenie. Możesz śpiewać kołysanki, przytulać się do maluszka, głaskać lub czytać bajkę. Po takim rytuale dziecko z czasem powinno spać spokojnie.

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29030 )
Array ( [docId] => 29030 )