Jak umeblować pokój dla niemowlęcia

Autor: Gasińska Aleksandra
Data: 25-05-2012 r.

Przyjście na świat nowego członka rodziny niesie za sobą mnóstwo zmian. Jedną z nich jest przygotowanie pokoju dla niemowlęcia. Powinien on być zarówno ładny i przyjemny, a co najważniejsze praktyczny i przestronny, zwłaszcza dla rodziców. Czym się zatem kierować?

Pierwszym krokiem od którego powinniśmy zacząć będą najprawdopodobniej ściany. Odpowiednio wybrany kolor będzie zapewne wpływał na samopoczucie naszej pociechy. W tym przypadku pastele są niezastąpione. Powodują większy spokój i bezpieczeństwo w oczach dziecka. Nigdy nie malujmy noworodkowi pokoju na silne, agresywne kolory, które mogą wywołać rozdrażnienie i powodować problemy z zasypianiem.

Przy doborze mebelków zwróćmy uwagę by były wygodne, bezpieczne, najlepiej wykonane z litego niemalowanego drewna, a co najważniejsze, aby posiadały certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

Niezastąpionym mebelkiem w tym okresie będzie łóżeczko. Przy jego wyborze pamiętajmy, by miało regulowaną wysokość materaca. Im starsze dziecko tym wysokość musi być automatycznie zmniejszona, aby maluch z niego nie wypadł. Dobrze aby w łóżeczku można było wyjmować szczebelki bądź jeden bok łóżeczka. Ułatwi to dziecku samodzielne opuszczać łóżeczko gdy już podrośnie. Niektóre łóżeczka są wyposażone dodatkowo w szufladę na pościel. Jest ona bardzo praktyczna, a co ważne - nie zajmuje dodatkowego miejsca.

W pokoiku dziecięcym potrzebnym również mebelkiem jest komoda bądź szafa na ubranka i pieluchy dziecka. Kupując ją, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej pakowność.

 

Dodatkowymi, ważnymi elementami wyposażenia są: przewijak, lampka nocna, nawilżacz powietrza czy dywanik. Przewijak z pewnością pomocny będzie przy pielęgnacji dziecka w pierwszych miesiącach życia. Nawilżacz zarówno oczyści, jak i nawilży powietrze w pokoiku malca. Przy lampce nocnej wygodniej będzie przewinąć malucha bądź go nakarmić bez oświetlania całego pokoju. A dywanik ociepli i wyciszy wnętrze. Gdy dziecko podrośnie będzie mogło wygodnie się na nim bawić.

Gasińska Aleksandra

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29028 )
Array ( [docId] => 29028 )