Wózek – wybór trudny i kosztowny

Autor: Grabowska-Peda Marta
Data: 14-05-2012 r.

Kto nie kupował wózka dla dziecka ten nie jest w stanie sobie wyobrazić, jaki jest wybór: różne kolory, różne kształty, różne firmy, a w reszcie – różne ceny. Koszt wózka dla maleństwa może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Czy warto podążać za modą i aż tyle zainwestować?

Moda na wózki

Wózek to zakup bez którego ciężko wyobrazić sobie rodzicielstwo. Zanim jeszcze zostaniesz rodzicem, z pewnością wyobrażasz sobie jak to będzie przechadzać się po parku z maleństwem w wózku. Tylko, że wózek to nie tylko cztery kółka i gondolka z budką, ale niejednokrotnie prawdziwe show. Bo jak tu kupić zwyczajny wózek, kiedy sąsiadka obok ma taki, który przyciąga uwagę przechodniów. A jakie wózki są teraz modne?

Chociaż wiele mam się z tym nie zgodzi, uważając że wózek musi pasować kolorem i stylem do ich ubioru, to jednak przypomnę, że kupujesz z reguły jeden wózek i niestety zdarza się tak, że akurat nie trafisz „pod kolor bucików”.

Zanim dokonasz wyboru zastanów się, jaki styl życia prowadzisz. Jeśli planujesz krótkie przechadzki dokoła osiedla, możesz pozwolić sobie na niecodzienny design. Jeśli natomiast planujesz wycieczki po lesie, skoncentruj się raczej na funkcjonalności wózka i dobrych kółkach.

 

Trzy w jednym

Wiele firm oferuje tzw. wózki dwa w jednym lub trzy w jednym, czyli gondolka i spacerówka, ewentualnie jeszcze fotelik samochodowy. Zanim dokonasz wyboru przeanalizuj ceny takich ofert. Może się bowiem okazać, że w ten sposób zaoszczędzisz nawet 1.000 zł. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego dziecka i jeśli na przykład fotelik samochodowy nie wydaje Ci się bezpieczny – kup go oddzielnie.

Wybierając fotelik pamiętaj, że zimą dziecko jest grubo ubrane. Niestety wiele fotelików jest dość wąskich, co sprawia pewne trudności. Nie możesz natomiast szybciej kupić fotelika dla starszych dzieci, dopóki Twoje dziecko samo nie będzie siadać.

Uwaga na kółka

Wiele osób przy wyborze wózka decyduje się na pompowane koła. Zastanów się dobrze, ponieważ może się zdarzyć, że pęknie dętka, a niestety często zapasowych nigdzie nie można kupić.

Grabowska-Peda Marta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29024 )
Array ( [docId] => 29024 )