Czym jest kriolipoliza

Autor: Stwora Sylwia
Data: 25-07-2012 r.

Brzuch, plecy, uda czy biodra to takie partie naszego ciała, które nawet przy rygorystycznym odchudzaniu i ścisłym trzymaniu się diety potrafią utrzymywać niechciane fałdki. W walce z nimi może być pomocna kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanek tłuszczowych.

Rys historyczny kriolipolizy

Kriolipoliza to zabieg stosunkowo bardzo młody. Po raz pierwszy została wykonana cztery lata temu przez doktorów medycyny Dietera Mansteina i R. Roxa Andersona w szpitalu w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie badań i obserwacji doszli oni do wniosku, że komórki tłuszczowe zaczynają umierać przy temperaturze 0 stopni Celsjusza, a punktowe zamrażanie tkanek przyczynia się do utraty tłuszczu.

Dało to początek technologii Zeltiq, czyli nieinwazyjnemu zabiegowi mrożenia podskórnych komórek tłuszczowych, który pomaga pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Jak działa kriolipoliza

W czasie godzinnego zabiegu specjalne urządzenie zasysa tkankę tłuszczową i stopniowo ochładza komórki do momentu rozpoczęcia procesu ich obumierania. Efekty zabiegu, w postaci zmniejszającej się grubości tkanki tłuszczowej, są widoczne dopiero po około 4 miesiącach, ponieważ organizm potrzebuje czasu na wydalanie zamrożonych komórek. Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnych, a więc bezbolesnym.

Dla kogo są zabiegi kriolipolizy

Kriolipoliza dotyczy trzech partii ciała: pleców, brzucha i bryczesów, czyli dolnych części bioder i górnej części ud. Ta metoda walki ze zbędnymi fałdkami tłuszczu najlepiej sprawdza się jedynie u osób, które nie mają zbyt dużej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej nagromadzonej w tych problematycznych miejscach, a nie mogą się jej pozbyć mimo podejmowania aktywności fizycznej. Ten zabieg zdecydowanie nie przyniesie pożądanych efektów u osób z dużą nadwagą oraz otyłością.

Według gabinetów kosmetycznych w wyniku jednego zabiegu można stracić od 25 do 40 proc. tkanki tłuszczowej na około pół roku.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29266 )
Array ( [docId] => 29266 )