Na czym polega zabieg SmartLipo

Autor: Stwora Sylwia
Data: 10-08-2012 r.

Stosujesz dietę, regularnie ćwiczysz, ale mimo tego tkanka tłuszczowa na brzuchu, biodrach czy udach nie reaguje na Twoje działania? Możesz wypróbować jeden z najmniej ingerujących w organizm, a jednocześnie efektywnych zabiegów modelujących sylwetkę – SmartLipo.

Wyszczuplanie bez skalpela

SmartLipo to zabieg pozwalający pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wymodelować sylwetkę poprzez promieniowanie laserowe. Rozpoczyna się od zaznaczenia markerem przez lekarza obszarów, które chcesz poddać zabiegowi. Po podaniu znieczulenia, wykona on ok. 2 mm nacięcia skóry, przez które zostanie wprowadzona kaniula emitująca promieniowanie laserowe.

Metoda ta polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych przy użyciu skalibrowanego lasera i zamianie ich w oleistą emulsję usuwaną poprzez naturalne wydalanie. Jeśli zabieg dotyczy większych obszarów ciała, zniszczone komórki zostają odessane, podobnie jak przy liposukcji. Różnica jest jednak znacząca, bo w czasie zabiegu SmartLipo usuwane są jedynie już zniszczone komórki, których nie trzeba wyrywać z tkanek.

Czas trwania zabiegu i jego cena zależą od wielkości obszaru ciała, który jest mu poddawany.

Kto może poddać się zabiegowi SmartLipo

Korzystanie z technologii laserowej SmartLipo specjaliści polecają osobom, które mimo prób pozbycia się tkanki tłuszczowej poprzez dietę i ćwiczenia, nie osiągają pożądanych rezultatów. To alternatywa dla tych, których waga stanowi około 25 proc. odchylenia od prawidłowej masy ciała. Nie jest to metoda walki z dużą nadwagą, a tym bardziej z otyłością.

Za pomocą tego zabiegu można wymodelować takie partie ciała jak policzki, podbródek, szyję, ramiona, plecy, brzuch, pośladki, uda, kolana oraz łydki.

Rekonwalescencja i efekty SmartLipo

Osoba poddana zabiegowi SmartLipo może wrócić do normalnego funkcjonowania około 2 dni po jego przeprowadzeniu. Zaleca się ten czas poświęcić na całkowity odpoczynek. Pacjent nie musi zostawać w szpitalu. Opatrunki usuwane są 1-2 tygodni po zastosowaniu tej małoinwazyjnej metody.

Efekty w postaci wymodelowanej sylwetki oraz jędrnej skóry, można zauważyć zaraz po zabiegu, ale na te ostateczne trzeba poczekać około 1-2 miesięcy.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29267 )
Array ( [docId] => 29267 )