Na czym polega lipoliza

Autor: Stwora Sylwia
Data: 24-09-2012 r.

Nie każdy ma w sobie tyle samozaparcia i dyscypliny, aby o smukłe ciało walczyć za pomocą diet odchudzających, zmiany nawyków żywieniowych czy intensywnych ćwiczeń fizycznych. Takim osobom uzyskanie idealnego ciała bez grama tłuszczu może umożliwić zabieg o nazwie lipoliza.

Na czym polega lipoliza?

Lipoliza jest bezbolesną i nie wymagającą przeprowadzenia skomplikowanych operacji metodą utraty nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ten nowoczesny zabieg medycyny estetycznej polega na wstrzyknięciu w problematyczne partie ciała preparatu o nazwie lecytyna (fosfatydylocholina).

Substancja ta powszechnie określana jest spalaczem tłuszczu dlatego, że powoduje rozpuszczanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu więcej tłuszczu trafia do wątroby, gdzie ulega rozkładowi, a następnie jest przez organizm wydalany na zewnątrz.

Zabieg lipolizy

Przed przeprowadzeniem zabiegu zostaniesz poddana wywiadowi lekarskiemu, który ma na celu zebranie jak największej ilości informacji na temat przebytych przez Ciebie chorobach oraz tych, z którymi ewentualnie zmagasz się w danej chwili. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Są to ciąża, karmienie piersią, otyłość, choroby wątroby oraz nerek, infekcje skórne, problemy z krzepliwością krwi, zaburzenia miesiączkowania oraz epilepsja. Dowiesz się również jakie realne efekty może przynieść Ci zabieg.

Przed wykonaniem lipolizy lekarz zaznaczy na Twoim ciele flamastrem te obszary, z których chcesz pozbyć się tłuszczu. Dane miejsca nasmaruje maścią ze środkiem znieczulającym.

Po około kwadransie specjalista zdezynfekuje skórę, a następnie wstrzyknie przy pomocy cienkich igieł lecytynę do komórek podlegającej zredukowaniu tkanki tłuszczowej. Fosfatydylocholina wstrzykiwana jest w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Cała procedura trwa 30-50 minut.

Pierwsze efekty w postaci zmniejszenia obwodów ciała o 2-4 centymetrów, poprawienia jędrności i gładkości skóry pojawiają się do trzech tygodni po każdym zabiegu. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej zabieg należy powtarzać 2-4 razy z przerwami od 4-6 tygodni pomiędzy kolejnymi lipolizami.

Lipoliza jest bezbolesną metodą walki z tkanką tłuszczową, który nie wymaga spędzenia tygodnia w klinice. Możesz spokojnie po zakończeniu zabiegu wrócić do domu i codziennych obowiązków.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29269 )
Array ( [docId] => 29269 )