Jak pozbyć się cellulitu

Autor: Pietrzyca Olga
Data: 05-06-2012 r.

Ze statystyk wynika, że z powodu cellulitu cierpi prawie osiemdziesiąt procent kobiet z krajów rozwijających się. Czym jest cellulit? Zwany potocznie pomarańczową skórką, objawia się pofałdowaną, pomarszczoną skórą. Najczęściej występuje w okolicy ud, brzucha i pośladków.

Przyczyn tego schorzenia jest wiele, a wśród najważniejszych można wymienić nieodpowiednią dietę, siedzący tryb życia, predyspozycje genetyczne i zaburzenia hormonalne. Te ostatnie sprawiają, że skórka pomarańczowa pojawia się w momentach burzy hormonalnej w organizmie, a więc najczęściej w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy.

Walka z cellulitem jest trudna, ale dzięki nowoczesnej medycynie, możliwa. By pozbyć się cellulitu potrzebna jest systematyczność i konsekwencja. Trzeba zadziałać kompleksowo.

Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych. Wprowadź do swojej diety więcej świeżych warzyw i owoców. Szczególnie ważne są te zawierające dużo witaminy C (papryka, szpinak, czarna porzeczka), potasu (pomidory, ziemniaki) i błonnika (kasze, pieczywo pełnoziarniste). Dostarczaj swojemu organizmowi co najmniej półtora litra wody dziennie. Unikaj soli, tłuszczów i słodyczy w nadmiarze. Jeżeli palisz papierosy, skończ z tym nawykiem. Nikotyna powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i powstawanie cellulitu.

Wprowadź do swojego życia codzienną aktywność fizyczną, jeżeli do tej pory nie żyłaś aktywnie, zacznij od spacerów. Równie dobre będą: jazda na rowerze, rolkach, jogging czy pływanie. Wszystkie powyższe aktywności opierają się na wysiłku o charakterze tlenowym.

Kolejnym etapem jest udanie się do gabinetu kosmetycznego. Obecnie dostępna jest szeroka gama zabiegów antycellulitowych. Do najbardziej skutecznych zalicza się drenaż limfatyczny. Polega on na masażu, którego celem jest pobudzanie układu chłonnego.

 

Innym zabiegiem stosowany w walce z pomarańczową skórką jest endermologia. Wykonywana jest przy pomocy specjalnego urządzenia, które zasysa i masuje określone partie ciała.

Kiedy metody nieinwazyjne nie sprawdzą się, do dyspozycji pozostaje cała gama zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ogólnie polegają one na iniekcji specjalnie dobranych substancji.

Pamiętaj, że na rezultaty będziesz musiała poczekać.

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29163 )
Array ( [docId] => 29163 )