Zabiegi na cellulit

Autor: Stwora Sylwia
Data: 25-04-2012 r.

Walka z cellulitem wymaga zaangażowania oraz samozaparcia. Jednak nie wszystkie kobiety mają cierpliwość do stosowania specjalnej diety, ćwiczeń czy wsmarowywania w objęte pomarańczową skórką miejsca kolejne kremy lub balsamy. Naprzeciw kobietom wychodzą gabinety kosmetyczne oferujące specjalne zabiegi antycellulitowe. Które z nich wybrać?

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia igłowa to metoda walki z cellulitem wykorzystująca specjalne koktajle lecznicze, które wstrzyknięte w głąb skóry w obrębie miejsc zmienionych chorobowo, czyli w skórę na ramionach, brzuchu, pośladkach i udach. W składzie substancji znajduje się m.in. L-karnityna, kofeina lub kwas hialuronowy. Do jej przeprowadzania wykorzystuje się specjalne mikroigły. To dość bolesny zabieg.

Jej przeciwieństwem jest mezoterapia bezigłowa, w której wykorzystuje się zjawisko elektroporacji, które polega na wywoływaniu impulsów poprzez falę elektromagnetyczną. Zabieg działa głęboko pod skórą dzięki czemu jest bardzo skuteczny. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu do jego redukcji potrzeba od 6-10 serii zabiegów co 2-3 tygodnie.

Body Health

To rodzaj masażu leczniczego, który wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia z dwoma ruchomymi rolkami, który poprzez ssanie pobudza mikrokrążenie i tkanki skóry. Za pomocą drenażu limfatycznego z organizm pozbywa się toksyn i nadmiaru płynów. W czasie zabiegu można odczuwać dyskomfort w momencie stykania się urządzenia z miejscami zaatakowanymi pomarańczową skórką. Body Health najlepiej powtarzać co 2-3 dni w serii 10 zabiegów. Taka częstotliwość pozwoli zredukować cellulit nawet o jeden poziom.

 

Liposukcja kawitacyjna

Jeden z najpopularniejszych sposobów walki z cellulitem. Choć nazwa sugeruje bolesne odsysanie tłuszczu, zabieg jest nieinwazyjny i nie wiąże się z cierpieniem dla urody. Liposukcja kawitacyjna polega na traktowaniu, posmarowanej żelem antycellulitowym, skóry specjalnym urządzeniem z głowicami emitującymi promieniowanie podczerwone. Następnie kosmetyczka wymienia końcówki na emitujące ultradźwięki, które przenikają w głąb komórek tłuszczowych powodując ich upłynnianie. Pożądane efekty przynosi kilka serii zabiegu.

Kobiety wybierają również redukcję cellulitu za pomocą baniek chińskich, które przyspieszając przemianę materii i poprawiając krążenie pomagają zmniejszać objętość tkanki tłuszczowej i oczyszczają organizm z toksyn.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29713 )
Array ( [docId] => 29713 )

Array ( [docId] => 29713 )