Co warto wiedzieć o kocie brytyjskim przed jego zakupem

Kategoria: Koty
Autor: Stwora Sylwia
Data: 09-04-2012 r.

Kot brytyjski jest zwierzęciem zrównoważonym, nie sprawiającym właścicielowi problemów z wychowaniem i utrzymaniem. Jest niezwykle energiczny, skory do psot i zabaw, jednak wraz z wiekiem uspokaja się.

Charakter kota brytyjskiego

Młody kot brytyjski jest niezwykle energiczny, skory do psot i zabaw. Wraz z wiekiem uspokaja się. Przedstawiciel tej rasy jest inteligentny, dumny, pewny siebie i ciekawski. Kot ten jest typem domownika, który całe dnie potrafi spędzać leżąc i obserwując poczynania przebywających w jego otoczeniu osób. Pozostawiony sam w domu nie spowoduje większych zniszczeń. Misiowaty wygląd „Brytyjczyka” nie idzie w parze z uwielbieniem dla pieszczot. Kotki mają bardzo dobrze rozwinięty zmysł macierzyński.

Pielęgnacja i utrzymanie kota brytyjskiego

Szczotkowanie raz w tygodniu sierści kota brytyjskiego jest optymalne, chyba że posiadamy odmianę długowłosą. Wówczas niezbędne jest codzienne czesanie pupila. Należy regularnie kontrolować stan uszu i zębów kota oraz przycinać mu pazurki. Dieta „Brytyjczyka” powinna być urozmaicona, wsparta suplementami witaminowymi.

 

Choroby kota brytyjskiego

Kot brytyjski nie ma tendencji do częstego chorowania. Jednak, ze względu na krzyżowanie przedstawicieli tej rasy z innymi, odnotowano przypadki zachorowań na policystowatość nerek czy przerost mięśnia sercowego. Niezwykle ważne jest parowanie kota brytyjskiego zgodnie z jego grupą krwi, czyli B. W ten sposób właściciel uniknie sytuacji urodzenia przez kotkę martwych kociąt lub poronienia przez nią ciąży.

Dla kogo kot brytyjski

Kot brytyjski, zbyt ceni sobie ciszę i spokój, dlatego nie nadaje się do domu, gdzie często odbywają się głośne spotkania i imprezy.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29315 )
Array ( [docId] => 29315 )