Jakim zwierzęciem jest kot birmański

Kategoria: Koty
Autor: Stwora Sylwia
Data: 09-04-2012 r.

Temperament kota birmańskiego to mieszanina spokoju i łagodności z wytrwałością i uporem. Jest to kot niezwykle komunikatywny, potrafi i lubi „rozmawiać”. Mrucząc, ćwierkając lub miaucząc daje jasno do zrozumienia, co mu się podoba, a czego nie toleruje.

Charakter kota birmańskiego

Kot birmański nieustannie poszukuje towarzystwa, bo uwielbia być głaskany i pieszczony. Wybiera sobie jedną osobę, do której najbardziej się przywiązuje i chodzi za nią jak cień. Wobec obcych jest nieufny. Wręcz wskazane jest dla niego towarzystwo innych zwierząt, a w szczególności przedstawiciela tej samej rasy. Lubi stawiać na swoim. Mrucząc, ćwierkając lub miaucząc daje jasno do zrozumienia, co mu się podoba, a czego nie toleruje.

Pielęgnacja i utrzymanie kota birmańskiego

Futro kota birmańskiego nie ma tendencji do kołtunów i nadmiernego linienia, dlatego czesanie go od czasu do czasu w zupełności wystarcza.

Dieta kota tej rasy w głównej mierze powinna być oparta na karmie suchej, uzupełnianej co jakiś czas pokarmem mokrym, gotowanym mięsem oraz warzywami. Do picia najlepiej podawać mu wodę, gdyż zawarta w mleku i jego przetworach laktoza może wywoływać reakcje alergiczne.

Schorzenia kota birmańskiego

U kotów birmańskich mogą pojawić się problemy z nerkami (niewydolność) i wątrobą. Mają one dziedziczne tendencje do dysplazji stawów biodrowych. Dość często miewają problemy z zatykaniem nosa. W celach zapobiegawczych należy przeprowadzać systematyczne badania i otoczyć kota stałą opieką weterynaryjną.

Dla kogo kot birmański

Kot birmański jest tolerancyjny i cierpliwy, dlatego to doskonały towarzysz dla dzieci oraz osób ceniących sobie ciszę i spokój. Świetnie nadaje się jako zwierzę domowe dla rodzin wielopokoleniowych, mieszkających pod jednym dachem.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29311 )
Array ( [docId] => 29311 )