Dla kogo kot rosyjski będzie odpowiednim zwierzęciem

Kategoria: Koty
Autor: Stwora Sylwia
Data: 09-04-2012 r.

Spędzasz dużo czasu w domu? Nie lubisz spać samotnie? Poszukujesz zwierzaka łatwego w utrzymaniu? Powinieneś pomyśleć nad zakupem kota rosyjskiego, który jest typem domatora, obdarzonym niezwykłą intuicją.

Charakter kota rosyjskiego

Kot rosyjski jest typem domatora. Łatwo przywiązuje się do jednego miejsca, dlatego bardzo źle znosi przeprowadzki i zmianę opiekuna. Unika towarzystwa obcych osób oraz zwierząt. Obdarzony jest niezwykłą intuicją. Potrafi bezbłędnie wyczuć w jakim nastroju są domownicy i czy przypadkiem nie są chorzy. Skory do zabaw i psot, uwielbia wspinać się po meblach.

Pielęgnacja i utrzymanie kota rosyjskiego

Mimo podwójnej sierści koty te nie wymagają nadmiernej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. Podczas linienia należy wyczesywać jego sierść raz dziennie, w pozostałym okresie wystarczy szczotkowanie raz w tygodniu. Ze względu na gromadzący się w futrze tłuszcz, który stanowi warstwę ochronną (przed np. przeziębieniem), nie powinno się tego kota kąpać.

Należy pamiętać o regularnym odrobaczaniu kota. W przypadku wystąpienia wymiotów należy zgłosić się do weterynarza, najlepiej z ich próbką.

 

Choroby kota rosyjskiego

Ze względu na spędzanie większości czasu w domu, kot rosyjski ma obniżoną odporność, co zwiększa jego podatność na wszelkiego typu infekcje. Profilaktycznie należy regularnie poddawać go szczepieniom i odrobaczaniu. Odznacza się on dobrym apetytem, co przekłada się na tendencje do tycia. Dobrze zbilansowana dieta pozwoli uniknąć nadwagi i kłopotliwych zatruć.

Dla kogo kot rosyjski

Łagodne usposobienie cechuje większość przedstawicieli tej rasy kotów, dlatego są odpowiednie dla domatorów, osób samotnych oraz ceniących sobie ciszę i spokój.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29314 )
Array ( [docId] => 29314 )