Czy beagle to dobry wybór dla rodziny z dziećmi

Kategoria: Psy
Autor: Stwora Sylwia
Data: 06-04-2012 r.

Przyjazne usposobienie, sympatyczny wygląd oraz potrzeba życia w stadzie - to cechy beagle, które czynią z niego doskonałego kompana dla zabawy i dalekich wypraw. Dzieci kochają beagle, a te bardzo inteligentne czworonogi potrafią odwdzięczyć się tym samym.

 

Skomplikowana osobowość beagle’a

Beagle należy do psów gończych. Dopiero ostatnimi czasy zyskał popularność jako pies rodzinny. Wychowanie czworonogów tej rasy może przysporzyć kłopotów, dlatego konsekwentne działanie, podjęte już na etapie szczenięcym, nauczy psa posłuszeństwa i odpowiednich reakcji na polecenia właściciela.

Dociekliwość i upór beagle’a są powodem ucieczek z domu, stąd warto zainwestować w solidne ogrodzenie. Z drugiej strony, beagle ze swoim towarzyskim nastawieniem będzie się tak samo cieszył na widok domownika, jak i złodzieja.

Pielęgnacja i utrzymanie beagle’a

Rasa ta nie wymaga skomplikowanych zabiegów fryzjerskich. Nieodzowna jest jednak regularna pielęgnacja. Dość długo trwa u beagle’a okres linienia, dlatego ważne jest częste szczotkowanie. Przedstawiciele tej rasy lubią jeść. Aby uniknąć wszelkich schorzeń związanych z nadwagą, trzeba pamiętać o codziennej, co najmniej godzinnej porcji ćwiczeń.

 

 

Schorzenia u beagle’a

U tej rasy psów występują przede wszystkim choroby uwarunkowane genetycznie, które najczęściej ujawniają się w pierwszych miesiącach życia. W obrębie oczu wyróżnia się kilka powszechnych wad: wiśniowe oko - opuchnięcie gruczołu trzeciej powieki, kataraktę, jaskrę oraz problemy z siatkówką oka. Inne zaburzenia, które mogą pojawić się u beagle’a to: padaczka, alergie skórne oraz zapalenia gardła lub krtani.

Z nabycia beagle’a zadowolone będą zarówno duże rodziny, jak i osoby lubiące aktywność fizyczną. Wybierając tego psa na towarzysza dzieci należy pamiętać, że nawet najbardziej łagodny i przyjazny pies nie będzie tolerował zbyt nachalnych, a tym bardziej natarczywych pieszczot. Dwie rzeczy, które muszą mieć na uwadze przyszli właściciele tego sympatycznego psa – nie wolno go karać i zostawiać samego na dłuższy czas.

 

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 37849 )
Array ( [docId] => 37849 )