Husky - pies dla amatorów sportu

Kategoria: Psy
Autor: Stwora Sylwia
Data: 06-04-2012 r.

Jesteś osobą lubiącą aktywnie spędzać wolny czas, a wysiłek fizyczny stanowi dla Ciebie podstawę każdego dnia? Psem, w którym znajdziesz towarzysza w codziennym dbaniu o dobrą formę będzie husky.

 

Inteligencja i niezależność

Husky jest typowym psem zaprzęgowym i pociągowym. Naturalny, łowiecki instynkt czyni z niego również pasjonata ucieczek, polowań na ptaki czy kopania dziur w ogrodzie. Husky jest psem łagodnym, ale lubiącym dominować. Suki są bardziej uległe i posłuszniejsze. Psy częściej bywają niezależne i krnąbrne. Husky nie są agresywne, lubią towarzystwo dzieci, dlatego wykorzystywane są w dogoterapii.

Utrzymanie i pielęgnacja husky’ego

Ten pies potrafi doskonale zadbać sam o siebie, dlatego najwięcej pracy przy grubym i pięknym futrze psa syberyjskiego czeka na właściciela głównie w okresie linienia. Wówczas należy go codziennie szczotkować. Warto pamiętać o przycinaniu pazurów, średnio co 2 miesiące. W kwestii żywienia pies nie jest wymagający, ale nagła zmiana nawyków żywieniowych może wywołać u niego problemy z układem trawiennym.

 

 

 

Choroby hasky’ego

U tej rasy występuje skłonność do chorób związanych z tarczycą i trzustką (najczęściej nadczynność). Przy małej ilości ruchu mogą pojawić się problemy ze stawami (dysplazja). Poza tym mają naturalne geny uodparniające je na poważniejsze schorzenia.

Ogromny zapał do pracy oraz energia husky’ego powinny przekonać do jego zakupu osoby lubiące sport, a w szczególności biorące udział w wyścigach zaprzęgów. Szybko się przywiązuje, czyniąc z właściciela swego przewodnika.

 

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 37844 )
Array ( [docId] => 37844 )