Jak przewozić małe zwierzęta futerkowe

Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-05-2012 r.

Wybierając się na wakacje często zastanawiamy się jak zabrać ze sobą naszego pupila. W przypadku małych zwierząt futerkowych: królików, chomików czy świnek morskich, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Samochód

Zwierzęta powinny być przewożone samochodem w specjalnych pojemnikach lub transporterach. Warto pamiętać, że zwierze musi mieć w nim dobrą wentylację i dostęp do powietrza.

Ważne jest, żeby klatka, w której wieziemy naszego pupila była mocno przymocowana, żeby nie przesuwała się po samochodzie lub nie przewróciła się. Jeśli tego nie dopilnujemy, nasze zwierzątko może doznać obrażeń podczas gwałtownego skrętu czy hamowania.

Można też wyścielić miejsce, w którym przewożone jest zwierzę matą lub gazetą, w razie gdyby gryzoń nakruszył lub rozsypał trociny.

Pociąg

Małe zwierzęta futerkowe można przewozić pociągiem bezpłatnie. Warunkiem jest uzyskanie zgody pasażerów współdzielących przedział na jazdę ze zwierzęciem. Klatkę lub transporter z gryzoniem trzeba umieścić w miejscu przeznaczonym na bagaż podręczny. Należy też zadbać o czystość w przedziale i przypilnować, żeby zwierzę nie było uciążliwe dla współpodróżnych pod względem hałasu czy zapachu.

Samolot

Większość linii lotniczych ustala własne warunki dotyczące przewozu zwierząt na pokładzie czy to w luku pasażerskim czy bagażowym. Często tani przewoźnicy wcale nie zezwalają na przelot z pupilem. Przed podrożą samolotem należy zgłosić chęć przewożenia każdego zwierzęcia, ponieważ obowiązują limity dotyczące ich liczby na pokładzie.

Najczęściej, żeby zabrać ze sobą naszego pupila do samolotu, musi być on przewożony w pojemniku. Dla luku pasażerskiego wymiary i wagę klatek określa każdy przewoźnik, natomiast w luku bagażowym z reguły nie ma ograniczeń.

Przewożąc ze sobą małe zwierzęta futerkowe musimy zapewnić im w miarę nieograniczony dostęp do wody lub owoców i warzyw, z których będą mogły ją pobierać. Ma to szczególne znaczenie, gdy podróżujemy podczas upałów.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29349 )
Array ( [docId] => 29349 )