Jak zorganizować pupilowi opiekę podczas naszej nieobecności

Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-05-2012 r.

Wyjeżdżając na wakacje często nie mamy możliwości zabrania ze sobą naszego zwierzaka. Co więcej, dalekie podróże są dla większości zwierząt domowych bardzo męczące. Jak zapewnić pupilowi opiekę na czas naszego wyjazdu?

Rodzina i znajomi

Najprostszym sposobem jest zostawienie naszego pupila pod opieką rodziny lub znajomych. Dobrze jest wcześniej upewnić się czy ktoś mógłby zająć się nim i zabrać do siebie podczas naszej nieobecności. Warto też zapytać, czy dana osoba potrafi zaopiekować się zwierzęciem i dokładnie poinstruować ją w opiece nad naszym pupilem.

Czasem można zostawić zwierzę same w domu, jednak dobrze, gdyby od czasu do czasu ktoś je doglądał i uzupełniał wodę i pożywienie, a także chwilę się z nim pobawił.

Najlepiej będzie, gdy pozostawimy pupila pod opieką osoby, którą zna i lubi.

Hotel dla zwierząt

Coraz bardziej popularne stają się hotele dla zwierząt. Są to placówki wyspecjalizowane w opiece nad zwierzętami. Oferują one dla nich pobyt w komfortowych warunkach i zajmowanie się naszym pupilem podczas naszej nieobecności. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie możemy zostawić naszego pupila pod opieką rodziny lub przyjaciół.

W całej Polsce powstaje coraz więcej takich placówek, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem hotelu położonego blisko naszego miejsca zamieszkania. Często są one czynne cały rok, ale miejsce w nich najlepiej jest zarezerwować z wyprzedzeniem.

Dobrze jest wybrać hotel, który cieszy się dobrą opinią wśród właścicieli zwierząt, żeby mieć pewność, że pupil będzie dobrze traktowany.

Opiekun zwierząt

W ostatnim czasie powstaje także coraz więcej firm zajmujących się profesjonalną opieką nad zwierzętami. Możemy tam znaleźć opiekunów, tzw. petsitterów, którzy będą zajmować się pupilem w naszym domu lub też wezmą go do siebie podczas naszej nieobecności. Często takie osoby prowadzą niewielkie domowe hotele dla zwierząt.

Warto wcześniej poznać osobę, której powierzymy naszego ulubieńca i poznać jej doświadczenie w opiece nad danym zwierzęciem.

Zostawiając naszego pupila w domu pod czyjąś opieką lub w hotelu dla zwierząt, oszczędzimy mu stresu związanego z podróżą i często niedogodnych warunków podczas transportu. A możliwości, żeby to zrobić jest wiele.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29357 )
Array ( [docId] => 29357 )